YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin başına o mu geçecek?
Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun çıkışı CHP'de hareketlilik yarattı
CHP'nin başına o mu geçecek?
08 Ocak 2014 / 11:54 Güncelleme: 08 Ocak 2014 / 12:08

CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yönetiminden rahatsız olan bazı çevrelerin bulunmasıyla bir süredir devam eden "Mustafa Sarıgül CHP'nin başına geçecek" tartışmalarında yeni bir isim gündeme geldi. Son dönem yaptığı çıkışla dikkatleri üzerine çeken Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CHP kulislerinin ana gündemini oluşturuyor.

Vatan'dan Kıvanç El'in haberine göre, 17 Aralık operasyonunun ardından yargı ile iktidar arasında başlayan kriz Ergenekon ve Balyoz davaları başta olmak Özel Yetkili mahkemelerde görülen davalarla ilgili yeniden yargılamayı gündeme getirirken son dönemin öne çıkan isimlerinden Metin Feyzioğlu CHP kulislerinin de ana gündemi oldu.

Cumhurbaşkanı Abdullah ve Başbakan Erdoğan ile görüşerek yeniden yargılamaya ilişkin çalışma yapılması için görüşmelerde bulunan ve hükkümet ile ortak çalışma yapan Feyzioğlu, CHP kulislerini de hareketlendirdi.

Kulislerin ana gündemi

Önceki akşam CNN Türk'te de Feyzioğlu, "CHP Genel Başkanı olmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna "Bu benim için büyük onurdur. Ancak ben Barolar Birliği'nin teknik direktörüyüm ve zirveye koşuyoruz. Şu anda Barolar Birliği'ni düşünüyorum" yanıtı verdi.

CHP kulislerinde Feyzioğlu'nun son dönemde ön plana çıkmasının "Planlı ve bilerek yapıldığı ve Feyzioğlu'nun CHP'de siyasete hazırlandığı şeklinde" yorumlanırken Feyzioğlu'nun Önder Sav'a yakın bir isim olmasının da siyasette ön plana çıkarılmasında etkili olduğu değerlendirmesi yapıldı.

İşte Metin Feyzioğlu ile ilgili eski haberler:

METİN FEYZİOĞLU'NDAN BAŞÖRTÜLÜ KADINA HAKARET

TBB KARIŞTI! ŞOK EDEN GİZLİ GÖRÜŞME!

TAYYİP'İ SALLADIK KILIÇDAROĞLU'NU YIKACAĞIZ!

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler