YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'lilerden Ak Parti'ye geçen Fırat'a şok protesto
Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, CHP'den istifa edip Ak parti'ye geçinde CHP'lilerin kızgın oklarını da üzerine çekti. CHP'liler Fırat'ı mecliste konuşma yaparken, arkalarını dönerek on dakika boyunca bu şekilde dinlediler.
CHP'lilerden Ak Parti'ye geçen Fırat'a şok protesto
10 Temmuz 2014 / 03:05 Güncelleme: 10 Temmuz 2014 / 03:08

CHP'den istifa ettikten sonra AK Parti'ye geçen Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma sırasında eski partisinin milletvekilleri tarafından protesto edildi.

Kamuoyunda 'Çözüm süreci' olarak bilinen 'Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri sırasında söz alarak kürsüye çıkan AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, tasarının 5'nci maddesi hakkında görüşlerini açıklamaya başladı. Bu sırada çok sayıda CHP milletvekili, partilerinden istifa ederek AK Parti'ye geçen Fırat'ı kürsüde konuştuğu sırada arkalarını dönerek protesto etti. CHP'li milletvekilleri, 10 dakika konuşma süresi olan Fırat'ı bu şekilde dinledi.

Konuşmasını bitirip yerine geçen Fırat'ı bazı AK Partili milletvekilleri ayakta karşıladı ve tokalaştı. Fırat'ın konuşmasını tamamlamasının ardından CHP'li milletvekilleri koltuklarını çevirdi.

TBMM Genel Kurulu ise, saat 20.00'de yarın saat 14.00'de toplanmak üzere kapandı.

 

1-229.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler