YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'liler kimi genel başkan olarak görmek istiyor?
Kurultaya büyük bir gerginlik içerisinde giren CHP'de İnce ve Kılıçdaroğlu'nun başkanlık koltuğu yarışı devam ediyor. ORC'nin konuyla ilgili yaptığı anket sonuçlarına göre CHP seçmeni partide dümenin başına İnce'nin geçmesini istiyor.
CHP'liler kimi genel başkan olarak görmek istiyor?
24 Ağustos 2014 / 16:32 Güncelleme: 24 Ağustos 2014 / 16:38

Araştırma kuruluşu ORC'nin, 5-6 Eylül tarihlerinde düzenlenecek CHP Kurultayı öncesinde CHP'li seçmenlerle gerçekleştirdiği anket sonucuna göre CHP seçmeninin %40,0'ı Muharrem İnce'yi Genel Başkan olarak görmek isterken, Kemal Kılıçdaroğlu diyenler yüzde 38,8’de kaldı.

ORC'nin 19-21 Ağustos tarihlerinde, daha önceki araştırmalarda CHP seçmeni olduğunu tespit ettiği 1,250 kişi ile 32 ilde, bilgisyar destekli telefon görüşmesi yöntemi ile gerçekleştirdiği anketin sonuçları açıklandı. CHP'li seçmenlerin %40,0'ı Muharrem İnce'yi Genel Başkan olarak görmek isterken, mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu yeniden Genel Başkan olarak görmek isteyenlerin oranı %38,8 oldu. Yüzde 11,7 oranında kişi fikir belirtmezken yüzde 9,5 oranında kişi de başka bir isim belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden Genel Başkan seçilmesi durumunda CHP'li seçmenlerin % 20,0'si önümüzdeki seçimlerde CHP'ye oy vermeyeceğini, yüzde 66,1'i CHP'ye oy vermeye devam edeceğini, yüzde % 13,9'u ise kararsız olduğunu belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önce sağ partilerde yer almış isimleri, milletvekili ve belediye başkanlıklarına aday göstermesini, kamuoyundaki adıyla 'sağa açılımın' sorulduğu soruya CHP'li seçmenlerin %76,0'lık büyük bölümü Kemal Kılıçdaroğlu'nun sağa açılımını desteklemediğini belirtirken, yüzde 24’lük bölümü sağa açılımı desteklediğini belirtti.

CHP'de Deniz Baykal dönemi ile Kemal Kılıçdaroğlu dönemi kıyaslandığında hangisinin döneminin başarılı olduğu sorusuna CHP'li seçmenlerin yüzde 36,2'si Kemal Kılıçdaroğlu'nun dönemini başarılı bulurken, seçmenlerin yüzde 31,0'i Deniz Baykal'ın dönemini başarılı bulduğunu belirtti. CHP'li seçmenlerin yüzde 26,8'i her ikisini de başarısız bulurken, seçmenlerin yüzde 6’sı her ikisini de başarılı bulduğunu belirtti.

CHP'liler kimi genel başkan olarak görmek istiyor?

 

İHA

 

chp anketinin gerçek sonucunu ben açıklıyorum
 // Mühr-ü Süleyman
Tesadüfen anket tasnif edilirken kulak misafiri oldum, chp'liler yüzyıldır ilk defa doğruyu buldular anketteki isabetli seçimle de bunu ispatladılar
ve nihayet anladılar ki bu iş aynı kafadaki insanlardan sürekli çözümsüzlük yerine farklı kafada birini seçmek, tabii burada en büyük sorun o adayı bulmaktı ama onu da buldular, ki o aday gerçekten de isterse chp'yi ilk seçimde tek başına ezici çoğunlukla iktidara taşıyabilecek bir isim;
RTE
ondan başka çareniz yok kolay gelsin çocuklar...
24 Ağustos 2014 Pazar 17:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler