YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'liler gazetecilere saldırdı
CHP Bornova'da ilçe kongresinde partililer gazetecilere saldırdı.
CHP'liler gazetecilere saldırdı
24 Ocak 2010 / 20:50 Güncelleme: 24 Ocak 2010 / 21:33

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bornova ilçe kongresi olaylı bir şeklide sonlandı. 2 adayın yarıştığı tartışmalı kongrede, MYK üyesi Savcı Sayan'ın konuşması sırasında tartışma yaşandı. Çıkan arbedede görevini yapmaya çalışan gazeteciler tartaklanarak, tehdit edildi. 

CHP'nin Pınarbaşı'ndaki Tuborg Spor Salonu'nda gerçekleşen Bornova İlçe Kongresi tatsız görüntülere sahnelere oldu. Adaylar Enver Dündar ve Ertürk Çapın kadar destekçileri Aziz Kocaoğlu ve Kamil Okyay Sındır'ın çekişmesiyle de ön plana çıkan kongrede konuşmalar sırasında tartışma çıktı.Oylama öncesi açılış konuşmalarında Merkez Yönetim Kurulu (MYK)Üyesi Savcı Sayan'ın kürsüye çıkarak hitap etmesiyle gerginlikler diz boyunu aşarak gazetecilerin tartaklanmasına yol açtı. MYK Üyesi Sayan konuşmasında, Demokratik açılım konusunda yanlış yol izlenildiğini ve projenin vatandaşları ayrıştırdığını ileri sürerek,açılımın özgürlükten başlayabileceğini söyledi. Ancak MYK Üyesi Savcı Sayan partisinin yapması gerekenleri hakkında konuştuğu bölümde ise ortalık iyice gerildi.Doğu illerinden oy almak için oralara hizmetin götürülmesi gerektiğini belirten Sayan: " Kürt kökenli bir kardeşiniz olarak, ben ne kürtüm ne türk'üm, ne lazım ne çerkezim ne de bir başkası. Ben insanım" diyerek, iktidarı eleştirdi. Sayan konuşmasını parti oyları ile verdiği bilgilerle sürdürdüğü sırada üyelerden birinin:" İzmir'de yüzde 56 oy alırken, memleketin olan Ağrı'da neden yüzde bir buçuk oyda kalıyorsun" demesi üzerine de MYK Üyesi Sayan:" Senin gibi ırkçı faşistler yüzünden CHP oralardan oy alamıyor" söylemiyle tartışma alevlendi.Bu sırada görevini yapmaya çalışan gazeteciler görüntü almak isterken, başka üyeler tarafından tehdit edilince yumruklar konuştu. Bir gazeteci yere savrulurken, çıkan arbedede 10'a yakın gazeteci de tartaklandı. 

BAŞKAN KOCAOĞLU GAZETECİLERDEN ÖZÜR DİLEDİ

Salonu terk eden gazeteciler bir süre sinirleri yatıştıktan sonra salona dönerek, kongreyi takip etti. Divan Başkanı CHP Milletvekili Selçuk Ayhan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gazetecilerden özür diledi.Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Kocaoğlu, tek hedefin CHP'yi iktidar yapmak olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. 400 delegenin oyları ile seçilecek Başkanlık yarışında galip gelen ise sandıktan çıkacak sonuçla belirlenecek.


 

neler oluyor
 // hüsnü yıldırım
parayla tutulmuş bir piyon bir myk üyesine laf atıyorsa yazıklar olsun
savcı sayanı tanımam ama adam yanlış bişe konuşmadı anlamadım neler oluyor...
26 Ocak 2010 01:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler