YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Yılmaz'ın savunması istendi
CHP'li Yılmaz'ın savunması istendi
21 Mayıs 2013 14:33
CHP Grup Disiplin Kurulu, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'dan 15 gün içinde yazılı ya da sözlü savunma yapmasını istedi.

Grup Disiplin Kurulu, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar başkanlığında toplandı.

Toplantının ardından bir açıklama yapan Acar, Grup Yönetimi'nden gelen yazıları incelediklerini ve bu konunun yetki alanlarına girip girmediğini ele aldıklarını söyledi.

Acar, TBMM Grup İç Yönetmeliği'nin 75. maddesinde, ''Grup üyeleri arasındaki çekişmelere de Grup Disiplin Kurulu bakar'' hükmünün bulunduğuna işaret ederek, ''Dolayısıyla bu konuya bakmaya yetkili ve görevli olduğumuza karar verdik'' dedi.

Yılmaz'a, savunmasını yazılı ya da sözlü yapması için 15 gün süre tanıdıklarını bildiren Acar, 5 Haziran Çarşamba günü yeniden toplanacaklarını kaydetti. Acar, büyük bir olasılıkla o oturumda ya da bir sonrakinde karar çıkacağını ifade etti.

Acar, Yılmaz'ın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'na yönelik ''CIA ajanı'' sözlerine ilişkin tutanakları inceleyip incelemediklerine yönelik soruya, ''Oturum kapandıktan sonra meydana gelen bir olay olduğu için tutanaklarda, bu konuyla ilgili herhangi bir şey yok'' karşılığını verdi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler