YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekiller Türkiye'yi ABD'de şikayet etti
ABD'ye giden CHP'li vekiller, Türkiye'nin politikalarını eleştirip, CHP'nin iktidara gelmesi durumunda neler yapacağını anlattı.
CHP'li vekiller Türkiye'yi ABD'de şikayet etti
18 Nisan 2016 / 08:02 Güncelleme: 18 Nisan 2016 / 08:48

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’den oluşan CHP heyeti, bir takım temaslarda bulunmak üzere ABD'ye gitti.

İKTİDAR HAYALİ

ABD'de bazı yetkililerle görüşen CHP'li Öztürk Yılmaz, Amerika'nın Sesi'nin sorularını yanıtladı. Yılmaz, Washington'da yaptıkları kapsamlı görüşmelerde, CHP olarak iktidara gelmeleri halinde uygulayacakları politikaları ele aldıklarını söyledi.

CHP'Lİ VEKİLDEN TÜRKİYE'YE ELEŞTİRİLER

Türkiye'nin dış politikasını ABD'de yerden yere vuran CHP'li vekil, "Gördüğümüz şu; Türkiye mezhepçi bir politikayla özdeşleşir hale geldi ve Türkiye bölgede yalnızlaştı.

Türkiye aslında hiçbir dönemde olmadığı kadar eleştiriliyor, Türkiye'de medyanın üzerine uygulanan baskı burada konu ediliyor. Kimle görüşürsek bu konu açılıyor. Dolayısıyla Türkiye'de hakikaten bir dönem başladığı ve bu dönemin Türkiye'nin demokratik yapısına zarar verdiği belirtiliyor. Biz bunu çok açık gördük" diye konuştu.

ÖZTÜRK YILMAZ DAEŞ'İN ELİNDEN KURTARILMIŞTI

Eski Musul başkonsolosu Öztürk Yılmaz DAEŞ'in elinde mahsur kalmış konsolosluk personeliyle beraber esir alınmıştı. Devletin operasyonuyla kurtarılan Öztürk o gün hükümet için övgü dolu sözler söylemişti.

baska bıse yapamazlar
 // ruzgar ıbo
genel baskanı nekı mıllet vekılıde o olsun bunlar baska bıse bılmezler ıslerı sadece sıkayet. bu mıllete yararlı buluslar hızmet ıcın ne yapılır daha ıyı onlarla gelın.acızler.sıkayet eder...
18 Nisan 2016 Pazartesi 13:49
 // adl
Bu adamı hep g.kisanakla öpüşen bir terörist e benzetiyorum...
18 Nisan 2016 13:09
Boş adam
 // mustafa
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
18 Nisan 2016 10:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler