YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekiller Gezi tutuklularına destek verdi
CHP'li vekiller Gezi tutuklularına destek verdi
25 Temmuz 2013 16:36
İzmir'de Gezi Parkı operasyonunun ikinci dalgasında tutuklanan 11 kişi hakkında, avukatların itirazı üzerine tutukluluk incelemesi yapıldı. CHP'li milletvekilleri, adliyeye giderek Gezi Parkı tutuklularına destek oldu.

CHP İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu, Hülya Güven, Oğuz Oyan ve Mustafa Moroğlu ile İl Başkanı Ali Engin, olaylar sırasında kamu binaları ve araçlarıyla işyerlerine zarar verme, molotof bombalı korsan gösteri ve halkı galeyana getirme gibi olaylara karıştıkları iddialarıyla tutuklananlara ve ailelerine destek amacıyla saat 09.30 sıralarında İzmir Adliyesi'ne gitti.

Karar açıklanana kadar 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kapısında beklediler. Mahkeme heyeti, saat 14.30 sıralarında kararını açıklayarak 11 sanığın tamamının tutukluluklarının devamına karar verdi.

Karardan sonra Çağdaş Hukukçular Derneği adına açıklama yapan Av. İmdat Ataş, "Hiçbir hukuksal gerekçeye dayanmadan bu insanlar tutuluyor, örgüt bağlantısı aranıyor. Bu arkadaşların mücadelesi, hepimizin mücadelesidir. Buradan selam gönderiyoruz." dedi. CHP'li milletvekilleri ve tutuklu aileleri, basın açıklamasının ardından adliyeden ayrıldı.

CHP'li milletvekilleri, dün de bir basın toplantısı düzenleyerek, İzmir'de Gezi Parkı olaylarıyla ilgili tutuklanan 50 kişinin tamamının serbest bırakılmasını istemişti. CHP Milletvekili Yüksel, "Çocukların derhal salıverilmesini talep ediyoruz. Çocukların salıverilmemesi durumunda yine kamuoyu vicdanı harekete geçecektir diye düşünüyoruz. Yine insanları, yüz binleri sokağa dökmeyin." şeklinde konuşmuştu.

 

CİHAN

19:08
 // Oktay D Gezer
CHP'nin "çocukları" meger molotof bombalariyla "çayda çıra " oynuyorlarmiş,hemen birakilsinlarmiş!Emriniz olur!!!...
26 Temmuz 2013 19:08
17:34
 // Oktay D Gezer
"CHP KAFASI" nın ne olduğunu bilmeyenler/unutanlar bu muhteremlerin yaptıklarına bakip öğrensinler/hatırlasınlar!!!...
25 Temmuz 2013 17:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler