YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekiller 'darbe'den yargılanmak istiyor!
Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 kişi hakkında hazırlanan iddianamesinin mahkeme tarafından kabul edilmesi üzerine CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Darbenin birer parçası olarak bizler de yargılanmak istiyoruz" dedi.
CHP'li vekiller 'darbe'den yargılanmak istiyor!
12 Eylül 2014 / 14:25 Güncelleme: 12 Eylül 2014 / 14:27

İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve bir grup partili ile saat 11.30'da Beşiktaş Çarşı'yı ziyaret eden Gürsel Tekin, çarşı esnafı ile görüştü. Daha sonra iddianamede adın geçen Çarşı liderlerinden Cem Yakışkan'ın da bulunduğu Çarşı grubu üyeleri ile bir kafetaryada bir araya geldi. Görüşme sonrası Beşiktaş'taki Kartal Heykeli önünde yapılan basın açıklaması yapıldı.

İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Dün itibariyle İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Çarşı grubu üyeleri aleyhine açılmış bulunan iddianameyi kabul etti. 16 Aralık'ta İstanbul Adalet Sarayı'nda duruşma olacak. Ben iddianamenin tümünü okudum. Bugün 12 Eylül. Bu 12 Eylül zihniyeti ile 34 yıl sonra yazılmış bir iddianame. Darbeye teşebbüs. Aslında bugün iktidarda olanlar hukuka karşı darbe yaptılar. O darbe, bütün etkileri ile devam ediyor.

Onun failleri henüz ortaya çıkmadan, vicdanda aklanmadan Çarşı üyelerine karşı bu iddianamenin açılmış olmasını kınıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, milletvekilleri olarak, Çarşı grubunun yanında ve dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz. 16 Aralık'ta İstanbul'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağız. İktidardakiler halkın vicdanında mahkum oldular, Çarşı üyeleri de 16 Aralık'ta İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde aklanacaklar" dedi.

"Biz de yargılanmak istiyoruz"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, yaptığı açıklamada, “12 Eylül'ün üzerinden 34 yıl geçmesine rağmen halen değişen bir şey yok. Bir öncekiler apoletli idi, şimdikiler apoletsiz. Bir kulüp taraftarlarının bir ülkede darbe yapabilecek durumu, bir hukukçu buna inanmışsa vay bu hukuk sistemimizin ne durumda olduğunu hepimizin görmesi gerekiyor. Bunlar Türkiye'de her zaman yaşanan sorunlar.

Burada CHP olarak geçmişte olduğu gibi nerede mağduriyet varsa, nerede sorun varsa, elbette biz onların yanında olacağız. Çarşı grubunun yanında olduğumuzu arkadaşlara ifade ettik. Duruşmaların olduğu gün biz CHP olarak orada olacağız. CHP milletvekilleri olarak da bir grup milletvekili arkadaşımız dilekçe vereceğiz. Darbenin birer parçası olarak, bizler de yargılanmak istiyoruz" dedi.

chapehpehpeh
 // M.N.A
Zaten ülkemizde biraz hak hukuk olsa o ambulans yakan kaldırımları yıkan şerefsiz evlatları idam edilmesi lazim bu chp milletvekilleri'de idamla yargilanmalari lazım sıfata bak meymenet yok...
12 Eylül 2014 13:36
chapehpehpeh
 // M.N.A
Zaten ülkemizde biraz hak hukuk olsa o ambulans yakan kaldırımları yıkan şerefsiz evlatları idam edilmesi lazim bu chp milletvekilleri'de idamla yargilanmalari lazım sıfata bak meymenet yok...
12 Eylül 2014 13:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler