YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekiller 'Andımız' için teklif verdi
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, öğrenci andının Milli Eğitim Temel Kanunu'nda yer alması ve yeniden okunması için teklif verdi.
CHP'li vekiller 'Andımız' için teklif verdi
11 Ekim 2013 / 15:15 Güncelleme: 11 Ekim 2013 / 14:46

CHP'li Altay ve 32 milletvekili tarafından TBMM Başkanlığı'na sunulan kanun teklifi, Milli Eğitim Temel Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngörüyor.

Teklife göre, hergün dersler başlamadan önce öğretmenler gözetiminde öğrenci andı okunacak, ancak yabancı uyruklu öğrencilerin andı söyleme zorunluluğu olmayacak. Teklifin gerekçesinde, şu ifadelere yer verildi:

"Fikri yapıları ve düşünce sistemini taşımamanın gerekçesini ilkokul çocuklarının okuduğu öğrenci andından alma gibi basit intikam anlayışının eğitim sistemi üzerinden test edilmesi, kamusal sorumluluk taşıyan kişilere yakışmamaktadır. 23 Nisan 1933 tarihinden bu yana her sabah okul bahçelerinde okunan öğrenci andının ilköğretim kurumları yönetmeliğinden çıkarılması iktidarlara bundan sonra bu tür konularda daima takdir hakkı verecektir. Konunun kanunla düzenlenmesi ve bu tür toplumsal uzlaşı gerektiren kararlarda parlamentonun onayının olması demokratik sistemimiz için yararlı olacaktır."

 

AA

00:40
 // M.N.A
Allah bu cehalet partiye akil fikir versin bir söz vardir lafla kötüler iyi olsa dunyada kötü insan kalmazdi bir insan vatan haini ise istersen her gun kuran i kerime el bastir Hain yine Hain dunyamiz yasanmaz hale gelmis abd ve avrupa baska gezegenlerde hayat ariyor bizim gericiler hala and pesinde...
12 Ekim 2013 00:40
16:41
 // DÜŞÜN YAKAMIZDAN
Ne yılışık yüzsüz sakız gibi yapışkan adamsınız ya! Düşün artık yakamızdan! İs - te - mi - yo - ruz! İstemiyoruz and mandı. Alın sizin olsun, kendi çocuklarınıza okula gitmeden önce avazı çıktığı kadar okutun, ama düşün artık yakamızdan!...
11 Ekim 2013 16:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler