YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekilin paralelci itirafları tam gaz!
CHP'nin ulusalcı vekillerinden Birgül Ayman Güler canlı yayında CHP-Paralel Yapı ittifakına dair iddialarına devam ederken çarpıcı eleştirilerde bulundu...
CHP'li vekilin paralelci itirafları tam gaz!
04 Ocak 2015 / 13:19 Güncelleme: 04 Ocak 2015 / 13:20

Daha önce yaptığı "CHP, Paralel Yapı ile ittifak yaptı" iddialarıyla Kılıçdaroğlu yönetimini topa tutan CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler Habertürk canlı yayınında konuştu.

Önceki sözlerine açıklık getiren Güler, ittifak iddialarını neye dayandırdığını anlattı. Güler AK Parti'nin Gülen Hareketi'yle rakip olmadığını, AK Parti'nin rakibinin CHP olduğunu, CHP'nin ise "Düşmanımın düşmanı dostumdur" anlayışı yüzünden gülen Hareketi'yle işbirliği yaptığını belirterek Kılıçdaroğlu ve yönetimini eleştirdi.

"Eğer AKP ile Paralel Yapı birleşmesi, işbirliği bir hata ise onlar bu hatayı anladı. CHP ise hatalardan ders çıkaramadı ve Paralellerle işbirliği yaptı. Yerel seçim öncesinde CHP'li bazı adayların Paralel Yapı kanallarında propaganda yaptığını gördük. O zaman da bunu tasvip etmemiştim. AKP'nin rakipi CHP'dir. Paralel Yapı AKP'nin rakibi değil ki gidip onunla işbirliği yapıyorsunuz."

o
 // s
Chp nedense hiç muhalefet yaparken proje üreterek değilde nedense hep çaldın yok yolla kar yağdı yok olsan bir facianın arkasına gizlenmek...
04 Ocak 2015 13:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler