YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekilin gözyaşları...
AK Parti Kayseri Milletvekilleri'nin iddialarına cevap vermek için basının karşısına geçen CHP'li Şevki Kulkuloğlu gözyaşlarını tutamadı.
CHP'li vekilin gözyaşları...
17 Aralık 2010 / 21:29 Güncelleme: 17 Aralık 2010 / 21:42

CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, AK Partililerin Kayseri'deki yolsuzlukla ilgili 'hodri meydan' sözlerine cevap verdi. Kulkuloğlu, "Buradan Kayserili milletvekillerine hodri meydan diyorum.

Benim dosyalarımı da kendi dosyalarını da Meclis'e yarın sabah AKP'li tüm suç işleyenlerin dosyalarıyla birlikte getirmezlerse namertler." dedi.

TBMM'de hukuk danışmanı ve rüşvet ve yolsuzluktan cezaevinde bulunan Hacı Ali Hamurcu'nun da avukatı olan Halil İbrahim Yolcu ile basın toplantısı düzenleyen CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, isim vermeden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e cevap verdi: "Devletin en tepesinden Başbakan dururken siyasi olmayan makamın burayla ilgili kefaletleri ile bir anlamda koruma kavgasına ve psikolojisine girdiler. Birileri kalkıp ben kefilim diyor, yahu kardeşim bozacının şahidi şıracı mı? Ortak mısın ki yaptıkları işe kefilim diyorsun? Pay mı alıyorsun ki kefilsin. Adam iddia edilen bir suçtan sorgulanıyor."

AK Partililerin "hodri meydan" sözlerine değinen Kulkuloğlu, "Buradan Elitaş'a, Kayserili milletvekillerine hodri meydan diyorum. Benim dosyalarımı da kendi dosyalarını da Meclis'e yarın sabah AKP'li tüm suç işleyenlerin dosyalarıyla birlikte getirmezlerse namertler. Benim dosyamı da onların dosyalarını da kaldıracağız, varsa yürekleri." şeklinde konuştu.

Kulkuloğlu, kendisiyle ilgili ortaya atılan iddialara sert tepki göstererek, "Bu kadar alçalacaklarına ihmal vermemiştim. Ben bu kadar belden aşağıya izah edemedikleri yolsuzlukları kişilerin özellerine girerek borçlu olan insanları dolandırıcı gibi gösterip açıklama yapacaklarını düşünmedim. Bu kadar alçalacaklarına ihtimal vermedim." dedi.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup başkanvekiliyken olaya şahit olduğunu ileri süren Kulkuloğlu, "Batırılma döneminde. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu bunun şahididir. 120 bin borcumun 41 bin lirasını ödedim. Fabrikadaki mallarımı haciz ederek diğer mallarımı da hapis hakkı kullanarak büro kısmını tahliye ettiler, bina kısmını kitlediler, anahtarı aldılar. Borcumu 140 bin liraya çıkardılar, ben bu kadar borcum yok dedim." diye konuştu.

Basın toplantısında "Ben batmışım. Hakkımda 350'ye yakın icra dosyası oluştu, 70'lere düşürdüm 3 yılda." diyen Kulkuloğlu, bu sırada göz yaşlarına hakim olamadı. Kulkuloğlu, "İcra müdürlüğünden mallarımın nasıl düşük değerle satıldığını gösteren belgeler" diyerek belgeleri gösterdi.

"15 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUM TEHDİT EDİLİYOR"

Kulkuloğlu, gözyaşları içinde 15 yaşındaki çocuğuna tehdit telefonları geldiğini öne sürerek, "Benim çocuğuma tehdit telefonları geliyor. 'Kalk bilmem neyin çocuğu nasıl yatıyorsun yatakta' diye. Neymiş belediye başkanının dosyasını açıklıyormuşum. 15 yaşındaki çocuğumu gece arattırıyorlar. Savcılığa karım ve oğlum ifade vermeye gitti." şeklinde konuştu.

Cihan

T.B.M.M'i ve CHP...
 // ibrahim çelikoğlu
Gibi bir partinin varlığından utanıyoruz.Eşine rastlanmamış yalan,dolan partisi...Mahalle baskısının,"sana diz çöktüreceğiz"tehtitlerinin,yalan,dolan,iftiranın CHP ve yandaşlarından gördük öğrendik.Vatan elden gitmiş telaşına kapıldık.Bize ne mutluki,bütün Dünya görüyor ve ispata gerek yok......
18 Aralık 2010 08:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler