YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekile PKK marşı tepkisi
CHP'li vekile PKK marşı tepkisi
27 Ocak 2016 19:30
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, PKK marşında saygı duruşunda bulunan CHP’li Bülent Tezcan'a sert çıktı.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, HDP kongresinde sözde PKK marşı sırasında saygı duruşunda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a tepki gösterdi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, HDP’nin 2. Olağan Kongresine katılarak ölen teröristler için sözde PKK marşı eşliğinde saygı duruşunda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın tutumunu eleştirdi.

"CHP İKİLİ OYNUYOR"

CHP’nin, HDP ve PKK ikilisinin paralelinde hareket ettiğini savunan Erdem, “CHP’nin tabanı, HDP ile aynı konumda benzer hareket ediyor. CHP’nin birçok milletvekiline bakın, HDP ve PKK ikilisinin paralelinde, onun doğrultusunda açıklamaları olduğunu görürsünüz. Türkiye şu anda milletiyle, devletiyle bir mücadele veriyor.

Türkiye’nin bölünmemesi ve parçalanmaması için terör örgütüne ve onların arkasındaki esas yönlendirenlere karşı büyük mücadele var. Terör örgütü maalesef şehirlere örgüt elemanlarıyla inmiş durumda. HDP’nin siyasetçileriyle birlikte çukurlar kazıp şehir merkezlerinde bu çukurların başlarında PKK’lı siyasetçiler ve PKK’lı teröristler var.

rs1-592.jpg

Bu mücadelede herkesin net tavrını ortaya koyması lazım. Burada CHP’nin tavrı çok ikili, MHP’nin tavrı nettir. Yapılan beyanlar açıklamalar ortadadır. Tabi Bülent Tezcan, CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak HDP’nin kongresine misafir olarak katılmış olabilir ama o kongrede gelişen süreç içerisinde, bu esnada gösterilen eylemler çerçevesinde, öncelikle bu kongreye gitmemesi gerekiyordu.

Velev ki gitti; kongre içerisindeki hal tavır ve eylemlerden ötürü, o salonda durmaması gerekirdi. Ama CHP dediğim gibi birçok söylem ve eylemleriyle HDP ile paralel hareket eden tarz içerisindedir” diye konuştu.

 

 // Fenerli
Onlarda PKK'lı neden şaşırıyorsunuz...
27 Ocak 2016 23:10
...
 // ...
bütün CHP liler. CHP liler derken bu milletvekilleri ve genel başkanından deyil.oy veren seçmenlerine bir vatandaş olarak artık uyanın ve milletvekili ve içinde dönen dolabı görün. bu milletvekilleri vatandaş olarak size bize saygısızlık yapıyor . kınıyorum. PKK nın marş dediyi uydurma bir şeye nasıl saygı duyar. anlamıyorum....
27 Ocak 2016 21:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler