YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekilden 'T.C.' protestosu
Balıkesir'de Ziraat Bankası'nın bir şubesindeki tabelada T.C. yazmamasını protesto eden CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, levhaya T.C. yazısını yerleştirdi.
CHP'li vekilden 'T.C.' protestosu
27 Ağustos 2013 / 20:24 Güncelleme: 27 Ağustos 2013 / 20:30

Ziraat Bankası’nın Balıkesir'in merkezde yeni kurulan ilçesi Altıeylül Şubesinde isim tabelasında T.C. yazmaması CHP İl Örgütü tarafından protesto edildi. CHP Balıkesir İl Başkanı Muzaffer Mavuk, "Türkiye Cumhuriyeti 90 yıldır yaşıyor, 100 yılda yaşayacak ve yüzyıllar boyunca da yaşayacak. Bu Sağlık Bakanlığı, Ziraat Bankası ve Valiliklerden T.C'yi indirmeye onların gücü yetmeyecek. Atatürk ve İnönü düşmanlığı da onların kursaklarında kalacaktır. Biz de bugün burada T.C'yi Ziraat Bankasına ekleyeceğiz" dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça da, "İçişleri Bakanı'na Bursa ve Balıkesir Valiliklerindeki T.C ibaresinin kaldırılması üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı bir soru önergesi veriyor. Sayın İçişleri Bakanı boşluk bulunmadığını, Balıkesir Valilik tabelasında boşluk bulunmadığını ve o yüzden T.C ibaresinin koyulmadığını söylüyor. Bu Türk halkının zekası ile alay etmektir. T.C ibaresinde Balıkesir halkının harcı vardır, T.C'yi Ziraat Bankası'ndan söktürmeyiz. İzmir'den Van'a kadar bu topraklarda kardeşçe ve barışça yaşamasını savunuyoruz. Biz bu T.C'yi Ziraat Bankalarının tabelalarına çakacağız" dedi.

Havutça, elindeki T.C ibaresini banka levhasına yapıştırdı. CHP'lilerin alkışları eşliğinde bankanın diğer cephesine de T.C ibaresi eklendi.

İHA

14:31
 // AĞAÇ VE TC
Ağaç işi yemedi, şimdi de TC işiyle uğraşıyorlar. Ulan benim ülkemin adını kurma ayrıcalığı bir tek size mi ait! TC olmaz, MC olur, bundan size ne? Bu ülkenin tek sahibi sizmisiniz. Ülkenin tapusu sadece sizde mi? Valla bana kalsa ülkenin adını ANADOLU HALK BİRLİĞİ kurardım. Amerika Birleşik Devletleri gibi oldu ama, TC den iyidir. İran bile Acemiye yada Acemistan yapmamış ülke adını, bizim elit faşistler kuduruyor....
28 Ağustos 2013 14:31
ates
 // selim
Kelle gitmiş bunlar kuyruk derdinde......
27 Ağustos 2013 Salı 21:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler