YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekilden ilginç toplantı
CHP'li vekilden ilginç toplantı
13 Ekim 2010 16:39
CHP Burdur Mİlletvekili Ramazan Kerim Özkan, Meclis'te ilginç bir basın toplantısı düzenledi.

CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, TBMM'de ilginç bir basın toplantısı düzenledi. Yanında getirdiği hayvan bibloları ile basının karşısına geçen Özkan, "Bunlar birer bacasız fabrika ancak değerlendirilemediğini anlatmaya çalışıyorum." dedi.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Özkan, hükümetin tarım ve hayvancılık politikasını eleştirdi. Kürsüye hayvan bibloları koyan Özkan, bu bibloları daha önce Meclis kürsüsüne koyduğunda AK Partili milletvekillerinin, ''Kürsüyü hayvanat bahçesine çevirdin'' şeklinde eleştiride bulunduklarını hatırlattı. Bunların birer bacasız fabrika olduğunu, ancak değerlendirilemediğini anlatmaya çalıştığını belirten CHP'li Özkan, AK Parti'nin kendisini dinlemediğini ve hayvancılık için gerekli desteği zamanında ve yeterli vermediklerini iddia etti.

Üretim için kullanılması gereken binlerce dişi hayvanın kesildiğini, bunun sonucunda et, süt, süt tozu ve tereyağının ithal edilmeye başlandığını öne süren Özkan, bu gıdaların ithalatının bir an önce durdurulması gerektiğine işaret etti. Dışarıdan gelen canlı hayvanların sağlıklı olup olmadığı konusunda şüphelerinin bulunduğunu ileri sürdü. CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler