YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekilden ilginç protesto
CHP'li vekilden ilginç protesto
01 Kasım 2012 16:41
Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, ilginç protestoya sahne oldu. CHP'li vekil Ferit Mevlüt Aslanoğlu komisyona ellerini kelepçeleyerek geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılmamalarını protesto etmek için Plan ve Bütçe Komisyonu'na ellerini kelepçeleyerek geldi. 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2013 bütçesi üzerindeki görüşmeler sürerken, komisyonda renkli sahneler yaşanmaya da devam ediyor. Geçtiğimiz gün komisyon salonuna limon fileleriyle gelen CHP'li Aslanoğlu bugün de ilginç bir protestoya imza attı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in de katıldığı toplantıya ellerini kelepçeleyerek gelen Aslanoğlu, tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılmamasına tepki gösterdi. Aslanoğlu, aynı suçtan ceza alan bazı milletvekillerinin bulunduğuna işaret ederek, "Ben de derdibi böyle anlatıyorum. Ciğerim yanıyor. Cumhurun iradesi burada olmadığı için ciğerim yanıyor. Cumhurun iradesiyle seçilen milletvekilleri hapiste olamaz. Kesinleşen suçu olmayanlar hapiste olamaz" şeklinde konuştu. İha

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler