YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekilden çirkin tweet
CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Twitter'dan "andımız"ın kaldırılmasına yönelik "çirkin" bir mesaj attı. Özel'in attığı mesaja Twitter kullanıcıları büyük tepki gösterdi.
CHP'li vekilden çirkin tweet
01 Ekim 2013 / 15:54 Güncelleme: 01 Ekim 2013 / 19:55

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün açıkladığı Demokratikleşme Paketi kapsamında, andımızın ilkokullarda okunması geleneğinin de sona ereceğini söylemişti. 'Türk'üm, doğruyum, çalışkanım' şeklinde başlayan “andımız”ın kaldırılmasına tepki gösteren CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'in yazdıkları Twitter’da büyük bir tepki oluşmasına sebep oldu.

Andımızı değiştirip hakaret etti

CHP Manisa Milletvekili Özel, andımızın kaldırıldığı haberini Twitter'den duyururken kendince yeni bir ant yazdı. Özgür Özel, attığı tweet’te, 'Müminim, Sünniyim, İnançlıyım, ilkem sübyanları sevmek, hocalara hürmet, Başbakan'a ömrümce biat etmektir' ifadelerini kullandı.

"Özür dile" tepkisi

Özel, gelen tepkiler üzerine ise 'O tepkim AKP'yeydi' şeklinde bir açıklama yaptı. Sosyal medya kullanıcıları Özel’in açıklamaları sonrasında da tepkilerini sürdürdü ve CHP’li vekili özür dilemeye davet etti.

tw-010.jpg

SÜBYANCI SENİN ATALARINDIR
 // MAĞDUR
Ulan her sabahın köründe körpecik beyinlerimize tecavüz edip, and içiren sizler değilmisiniz. Sübyan çocukları andı okuyamadığı için tekme tokat vuran sizin zihniyet değil mi? ...
01 Ekim 2013 Salı 21:33
RESMEN VE ALANEN SUÇ
 // DÜNYANIN EN BÜYÜK YUMRUKLU ADAMI
Bu dengesiz ve ahlaksız vekil bozuntusu resmen hakaret suçu işlemektedir. Savcılar res'en sorturma açmazlarsa, onlarda suça ortaktır. ''Müslümansan sübyancısın, sünni isen vatan hainisin'' diyor...
01 Ekim 2013 Salı 17:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler