YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekilden AK Partili vekile: Seni yerim, yerim!
Meclis Genel Kurulu'nda başlayan tartışma bir anda büyüdü. AK Partili ve CHP milletvekili arasında yaşanan sert tartışma kayıtlara böyle geçti...
CHP'li vekilden AK Partili vekile: Seni yerim, yerim!
20 Ocak 2016 / 11:00 Güncelleme: 20 Ocak 2016 / 11:01

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri üzerine başlayan tartışma dün, Meclis Genel Kurulu'nda da devam etti.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu ile AK Parti İstanbul Milletvekili Yıldız Seferinoğlu arasından "seni yerim" tartışması yaşandı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kullandığı "diktatör bozuntusu" ifadesi yineleyerek, cezaevinde tutuklu bulunan 30'u aşkın gazetecinin tecrit altında yaşadığını ve daktilo verilmemesi iddiasını sorması üzerine Meclis'te tartışma başladı.

Bunun üzerine AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Yarkadaş'a " Terbiyesiz herif! Terbiyesiz herif" diye tepki gösterdi. Yarkadaş da Yaşar'dan şikayetçi olacağını açıkladı.

Nurettin Yaşar ile Barış Yarkadaş arasında başlayan tartışmaya daha sonra CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu ile AK Parti İstanbul Milletvekili Yıldız Seferinoğlu da dahil oldu. 

CHP'li Bektaşoğlu'nun "Sayın Başkan 'Terbiyesiz' dedi. Her işe karışıyor arkadaş, her işe karışıyor. Ayıptır ya!" sözlerine, AK Partili Seferinoğlu da "Sen de karışıyorsun" diye karşılık verdi. 

Bunun üzerine CHP'li vekilin "Ben Karadenizliyim, ben karışırım" çıkışı üzerine AK Partili vekil, "Bir Karadenizli sen misin? Ne anlatıyorsun? Başka bir özelliğin yok mu senin? Ben de Karadenizliyim. Başka söyleyecek lafın yok mu senin?" cevap verdi. 

Bektaşoğlu'nun "Başka bir özelliğim seni dövmek olur" sözleri üzerine Genel Kurul bir anda karıştı. 

Yaşanan tartışma sırasında CHP'li Bektaşoğlu, AK Partili Seferinoğlu'na "Yerim seni, çiğ çiğ yerim" diye tepki gösterdi. "Ya, utanmıyor musun sen?" diye tepki gösteren AK Partili vekile sözlerini yineleyen CHP'li Bektaşoğlu, "Seni yerim, yerim!" ifadelerini kullandı. 

Gerilen Genel Kurul'da AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı da tartışmaya dahil oldu. Çamlı, Bektaşoğlu için "Ya, böyle milletvekili mi olur Sayın Başkan. 'Seni yerim' diyor. Ne demek? Sen kimsin ya!" dedi. 

Bunun üzerine AK Partili Çamlı ile CHP'li Bektaşoğlu arasında yeni bir tartışma başladı. Bektaşoğlu'na  tepki gösteren Çamlı, "Kaç tane dişin var senin? Ne yersin sen ya! Cürmün kadar yer yakarsın! Ayıp ya!" diye konuştu. Bunun üzerine Bektaşoğlu'nun "Seni üflerim, üflerim!" ifadelerini kullandı. 

Bir süre daha devam eden tartışmaların ardından HDP'li Meclis Başkanvekili Pervin Buldan birleşime 10 dakika ara verdi.

 

HABERTÜRK

...
 // enise
ne ayıp üflerim de neymiş......
20 Ocak 2016 11:27
 // motoraks
Yamyamlara hajaret, bunlar yamyamyam....
20 Ocak 2016 11:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler