YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil teröristlerin öldürülmesine 'infaz' dedi
CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Cizre'de teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda toplu infaz şüphesinin olduğunu söyledi.
CHP'li vekil teröristlerin öldürülmesine 'infaz' dedi
08 Şubat 2016 / 20:40 Güncelleme: 08 Şubat 2016 / 20:45

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK'ya yapılan operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

TOPLU İNFAZ ŞÜPHESİ

Bölgede herhangi bir çatışmanın olmadığı bilgisi olduğunu iddia eden Tanrıkulu, "Dolayısıyla yaşananın toplu infaz olduğu şüphesi söz konusudur." dedi.

CHP'li Tanrıkulu, konuyla ilgili şunları söyledi;

“7 Şubat akşamı Cizre’de, TRT’nin iddiasına göre 60, valiliğin 8 Şubat’ta yaptığı açıklamaya göreyse 10 kişi daha öldürülmüştür. Bölgeden gelen haberler, söz konusu operasyon sırasında herhangi bir çatışma olmadığı yönündedir. Dolayısıyla yaşananın toplu infaz olduğu şüphesi söz konusudur. Olayın bu boyutunun derhal araştırılması ve kamuoyuna sağlıklı bilginin sunulması, bölgenin bağımsız gözlemci ve basına açılması gerekmektedir. İnsan hakları örgütlerinin yayınladıkları çeşitli veri ve raporlar, AKP’nin bölgede nasıl bir insani yıkım yarattığını ortaya koymaktadır.”

 // Önder kahyaoğlu
Bu sezgin Tanrıkulu soyisminden utansın yalan ona be chp ye yakışıyor yazık mka nın partisi ni ne hale getirdiler Vatanını yurtdışına şikayet edene ben hain derim başka şeyler yazardım ama terbiyem ve ahlakım buna el vermiyor...
27 Şubat 2016 19:36
 // S.k
Bu soysuzlara artık kimse inanmiyor niye bu kadar yırtıyor kendilerini anlamadim...
09 Şubat 2016 08:39
 // Fenerli
Buda PKK'lı normaldır PKK eşittir CHP bdi alayı satılmış...
09 Şubat 2016 08:08
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler