YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil teröristler için 'eylemci' dedi
CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Meclis’te Yüksekova’daki izlenimlerini anlatırken, PKK’lı teröristlere "eylemci" tanımlaması yaptı.
CHP'li vekil teröristler için 'eylemci' dedi
15 Nisan 2016 / 22:43 Güncelleme: 16 Nisan 2016 / 05:52

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. CHP'li vekil, toplantıda PKK'lılar için de skandal bir ifade kullandı.

"BİR GRUP EYLEMCİ.."

CHP heyetinin Yüksekova’ya alınmamasına ilişkin olarak Sarıhan, güvenlik güçleri ile Hakkari Valisinin kendilerine farklı bilgi verdiğini söyleyerek, "Sadece sokağa çıkma yasağının bile hak ihlali oluşturduğunu düşünüyoruz. Orada geniş halk yığınları için bile problemin olduğu düşüncesindeyiz. Terörle mücadele ederken halkın haklarına müdahale edilmesi, kısıtlanmasının ciddi bir insan hakkı sorunu olduğu inancındayız. Aldığımız bilgiler çok sayıda evin yıkılmış olduğu yönündeydi. Bir grup eylemcinin, 50 kadar, alanı terk etmek üzere olduğu, bunun neye işaret olduğunu bilmiyoruz. Bizim isteğimiz bir an önce Türkiye’nin her yerinde insanların barış içinde bir arada yaşayabileceği, her türlü insan hakkının korunabildiği bir ortamın inşasıdır" diye konuştu.

 // Osmanlı ruhu
Kötü demesinimi bekliyonuz. İnsan hiç kardeşine yada büyütüp beslediği koruyup kolladığı yavrusuna kötü dermi...
16 Nisan 2016 11:37
kasıtlı yapıyorlar
 // kabuzer
hdpli hainleri kurtarmak için yapıyorlardır. hükümet muhaliflere hayat hakkı tanımıyor,baskıcı diktatör vs. vs....
15 Nisan 2016 23:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler