YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil skandala imza attı
CHP'li vekil Engin Özkoç, TBMM'de bir skandala imza attı. Çözüm süreci ile ilgili yapılan ve 10 yıl açıklanmaması gereken gizli oturum kayıtlarını açıkladı.
CHP'li vekil skandala imza attı
30 Aralık 2014 / 06:40 Güncelleme: 30 Aralık 2014 / 06:58

Özkoç "Ben bunların suç olduğunu biliyorum ve kendi isteğimle açıklıyorum" ifadeleri ile BDP'nin süreçteki 6 talebini açıkladı.

20 Ekim 2011'de AK Parti, CHP, MHP ve BDP'nin “terör” konusunda verdiği genel görüşme önergelerinin öngörüşmeleri için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda kapalı oturum yapıldı. 26 Ekim 2011'de “terör” konulu genel görüşme için yapılan kapalı oturum gerçekleştirildi. TBMM'de gerçekleştirilen kapalı oturumda görüşülen konuların 10 yıl içinde açıklanması suç sayılıyor.

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise Bugün TV ekranlarında canlı yayında TBMM'de gerçekleştirilen kapalı oturumun içeriğine ilişkin açıklamalar yaptı. Özkoç, yapılan gizli oturumda dönemin BDP Grup Başkanvekili'nin çözüm süreci ile ilgili taleplerini 6 madde halinde açıkladı.  Özkoç, "Ben bunların suç olduğunu biliyorum ve kendi isteğimle açıklıyorum" dedi.

Bilerek suç işledi

TBMM'de gerçekleştirilen gizli oturumdaki konuları açıklayan Özkoç, "Ben bunların suç olduğunu biliyorum ve kendi isteğimle açıklıyorum. Ama ben Meclis'te ettiğim yemine sadık kalmak için bunları açıklıyorum ve Türk milletine verdiğim sözü yerine getiriyorum" dedi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler