YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil şarap yasağını sordu
CHP'li vekil şarap yasağını sordu
01 Kasım 2012 17:14
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Meclis kampüsü içindeki bahçe restoranınındaki şarap yasağının kalkıp kalkmayacağını sordu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, TBMM Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı, Sayıştay ve Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Başkanlığı'nın 2013 yılı bütçeleri kabul edildi.

Komisyon'daki görüşmeler sırasında, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Meclis kampüsü içindeki bahçe restoranını gündeme getirdi.

Çam, ''Sizden önce orada yanlış bir uygulama vardı, türbanlı olanlar giremiyordu ama şimdi giriyor. Fakat şimdi başka bir yanlışlık devam ediyor. Ben çok fazla içmiyorum ama orada yemek yerken, kırmızı şarap ya da bira içmek isterim. Bu yasak kalkacak mı '' diye sordu.


-''Muhtemelen yukarıdaki yerde içki servisi yapılacak''-


TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, kampüs içindeki bahçe restorandan bütün milletvekilleri ve personel ile ailelerinin yararlanabildiğini hatırlatarak, ''Tesiste ihtiyaç duyulan pek çok yiyecek içecek servisi vardır, çocuklar için tesis içinde çocuk oyun parkı vardır. Anayasa'da, 'devlet gençleri alkolden ve uyuşturucu maddelerden korur' hükmü vardır. Çocukların gelmesi nedeniyle orada içki servisi yapılmamaktadır. Konu Başkanlık Divanı'nda gündeme geldi, çözümü aranıyor, muhtemelen yukarıdaki yerde içki servisi yapılacak'' diye konuştu. aa
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler