YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil sandığı kucakladı ve...
CHP'li vekil sandığı kucakladı ve...
24 Ağustos 2014 16:06
Abhazya Cumhuriyeti’nin devlet başkanı seçimi için Kadıköy'de yapılan oy verme işlemi sırasında gerginlik yaşandı. Polisin seçime müdahale etmesi üzerine sandığa sarılan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, uzun süre polise direndi.

Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden ‘Abhazya Cumhuriyeti’nin devlet başkanı seçimi için Kadıköy'deki Abhaz Dernekleri Federasyonu binasında sandık kuruldu. Sabah saatlerinde çok sayıda Abhaz binaya gelerek oyunu kullandı. Oy verme işlemi devam ederken binaya gelen polis, seçimlerin yapılamayacağını belirtip mahkeme kararıyla sandığa el koymak istedi. CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise yüzden fazla oyun olduğu sandığı kucaklayarak polise direndi. Bu sırada çok sayıda Abhaz seçimin yapıldığı bina önüne gelerek beklemeye başladı. Uzun bir bekleyişin ardından polis sandığı alarak binadan ayrıldı.

Binadan çıkan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Abhaz kökenli vatandaşlarımız Abhazya’da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili burada bir forum düzenlendi. Böyle bir çalışma yapılacağı kaymakamlığa, polise, emniyete bildirildi. Daha sonra ‘Dışişleri Bakanlığı’ndan izin almadınız’, bu bir oylamadır’ anlayışıyla nöbetçi savcılık tarafından mahkeme kararı çıkartılarak bu binada suç işleniyor gibi emniyetimiz buraya sevk edildi. Emniyette görevli arkadaşlarımız da tutanaklarını tuttular. Ben uzun süre sandığı kimseye teslim etmedim. Gerekirse sandığı teslim etmeyiz ama sandıkta 50’ye yakın kullanılmış görüş var” dedi.

 

BİLEN VARSA SÖYLESİN
 // DADAŞ
Bu Konularda yazılacak Çok Şey Var Ancak Ben Uzun Uzadıya Yazmaktansa Kısadan Sormayı Yeğliyorum Soru Şu Acaba Türkiye Cumhuriyetinde Olan ve Olması Muhtemel Yasadışı Ne Kadar Eylem ve Olay Varsa Allah'ın Emriymiş Gibi Orada Mutlaka Bir Veya Birkaç CHP' li Vekil Bulunmakta ve Bu Kanunsuzluğun İleri Safhalara Taşınması İçin Gayret Sarfetmekteler Acaba Bu CHP liler Bu Tür Olaylar Organizemi Ediyorlar Yoksa Tamamen Tesadüfmü Bilenler Varsa Lütfen Cevap Yazsın. ...
24 Ağustos 2014 Pazar 17:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler