YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil özür diledi
CHP'li vekil özür diledi
28 Şubat 2014 17:03
CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, 'Bu söz bana yakışmamıştır, o sözü kendime ve Meclis’e olan saygım gereği o sözü geriye alıyorum. Yüce Meclis’ten ve milletimizden özür diliyorum' dedi.

Meclis’e olan saygım gereği o sözü geriye alıyorum. Yüce Meclis’ten ve milletimizden özür diliyorum” dedi.

Dün akşam Genel Kurul’da yaşanan kavga esnasında AK Parti sıralarına dönerek “Grup Başkanvekilimizi susturan pe.......” dediği iddia edilen CHP’li Öztürk, bugün Genel Kurul’da özür diledi. Genel Kurul’un açılmasından sonra söz alarak kürsüye çıkan Öztürk, “Genel Kurul’da dün gece yarısı yaşanan ve yüce milletimizi de son derece rahatsız eden, yakışıksız ve kötü olaylar sırasında kendi Grup Başkanvekilimizle kendi aramızda konuşurken hiçbir partiyi ve hiçbir milletvekili arkadaşımı hedef almaksızın, ortamın gergin olması ve yapılan tahrikler nedeniyle ağzımdan gayri ihtiyari olarak uygun olmayan bir söz çıkmıştır.

Bu söz bana yakışmamıştır, bu söz yüce Meclis’in çatısı altında sarf edilmemesi gereken bir sözdür, ancak bu söz belirli bir parti grubuna ya da belirli bir milletvekiline yönelik olarak ve hakaret etmek amacı ile söylenmemiştir. Kendi Grup Başkanvekilimizle kendi aramızda konuşurken gayri ihtiyari olarak sarf edilmiş bir sözdür. Meclis çatısı altında söylenmemesi gereken, sarf edilmemesi gereken bir sözü, gayri ihtiyari olarak da olsa sarf etmiş olmam nedeniyle o sözü, kendime ve Meclis’e olan saygım gereği o sözü geriye alıyorum. Yüce Meclis’ten ve milletimizden özür diliyorum. Bu beyanımı İç Tüzük 58 uyarınca yüce Meclis’in dikkatine sunarım” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler