YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil maaşını burs olarak dağıtıyor
CHP'li vekil maaşını burs olarak dağıtıyor
22 Eylül 2016 18:08
Maaşını 15 aydan bu yana üniversitede okuyan kız öğrencilere burs olarak veren CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, geçen yıl mezun olan 20 öğrenci yerine, yenilerini belirledi.

Burs vermek için, İzmir Birinci Bölge'deki ilçelerden birinde anne baba ayrı olan ve annesinin yanında kalan ve fakülte okuyan kız öğrenciler tercih edildi. 20 kişilik burs için 126 öğrenci başvurdu. 

Milletvekili maaşını almadan 56 öğrenciye burs olarak dağıtan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, geçen yıl mezun olan 20 öğrencinin yerine yenilerini belirledi. 

20 öğrencinin yararlanabileceği burs için 126 öğrenci başvurdu. Burslarla bire bir ilgilenen Bayır'ın eşi CHP Parti Eğitmeni Tülay Bayır, öğrencinin birinci bölgedeki ilçelerde oturan, anne babası ayrı olan ve annesinin yanında kalan, fakültede okuyan kız öğrencilerin tercih edildiğini söyledi. 

Şehir dışında tıp fakültesi okuyan kızların bursunun daha yüksek olduğunu vurguladı. Tacettin Bayır, milletvekili maaşıyla hiç ilgilenmediğini belirterek, şöyle dedi:

"Ticaretle uğraşırken de çok burs verirdim. Onlar çoktan mezun oldu, hala ararlar. Geçen yıl mezun olan kızlarımız da telefonla aradılar, mesaj attılar. 

Onların hayata tutunduğunu görmek en büyük mutluluk. Bu toplumun omurgası kadındır. O omurganın sağlam ve dik olması gerekir. Kadınlar hayatın her alanında desteklenmeli." 


DHA

burs niçin verilir
 // mehmet
iyi niyetle Allahu Teala'nın rızası için burs verilir.Burs verilirkende erkek-kız ayırt edilmez.Sanki birilerine hız kazandırmak gibi sadece kız öğrencilere burs vermek doğru değil bence. Burs iyi niyetle verilmeli,erkek öğrencilerimizinde eğitim ve bursuna önem verilmeli....
23 Eylül 2016 07:29
reklam kokan hareketler...
 // Ömer
BİR ÇUVAL İNCİR + DHA nereden icap etti?...
22 Eylül 2016 Perşembe 23:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler