YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil listeye girdi ama istifa etti
CHP'li vekil listeye girdi ama istifa etti
07 Nisan 2015 15:25
CHP’nin vekil adaylarını belirlemek amacıyla 29 Mart’ta gerçekleştirdiği önseçimin ardından Afyonkarahisar’da liste değişikliği yaşandı.

Afyonkarahisar'da önseçim sonucunda listenin ilk sırasında Burcu Kayıkçı yer alırken, onu sırasıyla Mehmet Ecer, Tuğrul Akkuş, Yalçın Görgöz ve Bekir Kasap izledi. TBMM’ye 5 milletvekili gönderen kentte mevcut CHP milletvekili Ahmet Toptaş sıralamada 6’ncı oldu. Sonuçlar kesinleştiğinde ise 5 ve 6’ncı sırada değişiklik yaşandı. İl Seçim Kurulu’ndan alınan kesin sonuçlara göre 6’ncı sıradaki Ahmet Toptaş 1 oy farkla 5’inci sıraya yükseldi. Bekir Kasap ise bu sonuçlara göre sıralama dışı kaldı. Listeye giren Ahmet Toptaş, İl Seçim Kurulu’na dilekçeyle başvurarak, adaylıktan istifa etti. Böylece Bekir Kasap tekrar 5’inci sıraya yükseldi.   

Ahmet Toptaş ise siyaseti kişisel çıkarları için yapmadığını belirterek, şöyle dedi:
 
"Partimizin Emirdağ bölgesinde daha çok oy alabilmesi için Bekir Kasap’ın listede yer almasının doğru olacağını düşündüm. Bekir Kasap genç, bilgili ve iyi bir Cumhuriyet Halk Partili. Partimizin çıkarları her zaman kişisel çıkarlarımın önünde olmuştur. Biz siyaseti kişisel menfaatler için değil, partimizin çıkarlarını düşünerek, partimizin oy oranını yükseltmek için yaptık. Bundan sonra da bu düşünceyle yapmaya devam edeceğim. Listede olmamam seçim çalışmalarına katılmayacağım anlamına getirilmesin. Daha önce nasıl çalıştıysam aynı düşünce ve şevkle partimin seçim çalışmalarına destek vereceğim."
 
Konudan yeni haberdar olduğunu aktaran Bekir Kasap, henüz konuşmak istemediğini kaydetti.

Etiketler: , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler