YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil: Koalisyon olmazsa MHP, AKP'ye 'evet' diyebilir
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Perşembe günü gerçekleşecek Kılıçdaroğlu - Davutoğlu görüşmesi hakkında açıklama yaptı.
CHP'li vekil: Koalisyon olmazsa MHP, AKP'ye 'evet' diyebilir
12 Ağustos 2015 / 16:32 Güncelleme: 12 Ağustos 2015 / 16:47

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel koalisyon hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
CHP içinde o masa oturmak bazen o masada kalkmadan çok daha zor oldu. Yarın koalisyon olup olmayacağı kesin kesinleşecek. 

Erken seçimden endişe ediyoruz

Genel Başkanımızın ifadesi ile  biz koalisyonun olmasını istiyoruz, çünkü Türkiye'ye erken seçimin getireceği maddi ve manevi yüklerden endişe ediyoruz. Yarından itibaren CHP’liler gittikleri illerde neleri ifade edeceklerini biliyorlar. 

Bakanlık sayısı dile getirmedik

Koalisyon sonuçlanırsa hangi ilkeler yola çıkacağımızı, hükümetten neler beklediğimizi ellerinde tutuyorlar. Koalisyon kurulamazsa bunun nedenini soracağız. Bakanlık sayısı ve ismi dile getirmedik.
Masada sadece vatandaşa verdiğimiz sözler, akan kanı gözyaşını nasıl durduracağımızı konuşuyoruz. Vatandaşın yüzünü nasıl güldürürüz öyle koalisyonu tartışıyoruz. Koalisyon olmazsa MHP’nin AKP’ye evet diyebileceğini ve görüşme yapabileceklerini öngörüyoruz.

HEMEN SEÇİM
 // İnan Kılıç
Bu saatten sonra Ak Parti MHP'e kabul etse bile kesinlikle Koalisyon kurmaması gerekir. Zaten Bahçelinin inadının yüzünden hem memleket kaybetti hem de 7 Haziranda MHP'eye oy verenleri bin pişman etmiş durumda, Ruh Üçüzü (CHP MHP HDP) bu partilerden bir cacık olmaz. Derhal hemen Seçimin Yenilenmesi gerekiyor....
12 Ağustos 2015 Çarşamba 19:21
Insallah
 // uykucu
AK parti MHP koalisyonu kurulur....
12 Ağustos 2015 Çarşamba 16:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler