YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil: İhsanoğlu ilk turda seçilir
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP’nin belediye meclis üyesi oy oranı ile MHP’nin oy oranı toplandığında bir de diğer üç partiye oy veren 568 bin kişi eklendiğinde İhsanoğlu'nun ilk turda seçilebileceğini iddia etti.
CHP'li vekil: İhsanoğlu ilk turda seçilir
13 Temmuz 2014 / 17:04 Güncelleme: 13 Temmuz 2014 / 17:07

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Manisa’da partisinin sandık kurulu görevlilerinin eğitiminde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacaklarını söyledi.

Formülünü de verdi

Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nun ilk turda seçileceğini kaydeden Nazlıaka bunun formülünü de verdi. İşte Nazlıaka'nın sözleri:

“Şu anda CHP’nin belediye meclis üyesi oy oranı ile MHP’nin oy oranı toplandığında, üzerine bir de diğer üç partiye oy veren 568 bin kişi eklendiğinde, biz zaten 1’inci turda Cumhurbaşkanı olarak çatı adayını seçtirebiliyoruz” dedi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’li sandık görevlilerine önemli görevler düştüğünü de belirten Nazlıaka, görevlilerin sandıklarda disiplinli bir şekilde çalışmalarını istedi.

Nazlıaka seçim sonuçlarının genel seçimleri de önemli derecede etkiyeceğini vurguladı, “Cumhurbaşkanlığı seçimi çok kritik bir seçim. Ama her şeyin ötesine rejim değişikliği yaratmak isteyen zihniyete ders vermek için çok önemli bir avantaj bizim için”

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler