YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil hayat kurtardı
CHP'li vekil hayat kurtardı
27 Ekim 2014 07:01
CHP'li Sena Kaleli, katıldığı engelli düğününde 25 yaşındaki otistik Abdullah Güzel’i düştüğü havuzdan çıkararak hayatını kurtardı.

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli dün, Bursa’da Engelli Kadınlar Derneği’nin (ENKADER), engelli kadınların sorunları hakkında farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği, 12 engelli kızın gelinlik giydiği sembolik düğüne katıldı. Kaleli, soğuk havaya rağmen bir ara hava almak için bahçeye çıktı. Bu sırada havuzda yüzen birisini gördüğünü söyleyen Kaleli olayı şöyle anlattı:

“Allah Allah bu havada kim yüzer’ diye düşündüm. Gittim ki çocuk batıyor, havuzun yakınındaki iki kişi de bakıyor. ‘Ne bakıyorsunuz, çocuk boğuluyor’ dedim. Onlar sopa getirmeye çalıştılar. O an hızla engelli olabileceğini, kas sorunu olabileceğini düşündüm. O zaman sopa işe yaramazdı. Çantayı kenara fırlatıp havuza atladım. Çok da iri bir çocukmuş. Kenara doğru çıkarmaya çalıştım, üzerimdeki mont beni çekiyor, çocuk da çekiyor. Bayağı bir yaklaştım, oradakiler anladı ki benim de mecalim kalmadı, sonradan koşan bir kişi daha atladı. O da yardımcı oldu, çocuğu çıkardık."

"Otistik çocuğun kardeşi de boğulmuş"

"Sonradan öğrendim ki çocuk otistik, bir başka kardeşi de otistikmiş. O kardeşi de denizde boğulmuş ve bu çocuk o günden beri kendini suya atıyormuş. Suyu görünce takla atarak atmış kendini. Çocuğun üstünü başını değiştirdik. Sırılsıklam o halimle arabaya binip eve döndüm."

Olayın duyulması üzerine Milletvekili Kaleli’ye sosyal medyadan tebrik mesajları yağdı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler