YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil AYM'ye ateş püskürdü
CHP'li vekil AYM'ye ateş püskürdü
27 Eylül 2014 13:41
CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Anayasa Mahkemesi'nin ülkenin siyasi iklimine göre kararlar verdiğini söyledi.

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Denizli’ye gelerek basın toplantısı düzenlendi.

"Adil bir karar beklemiyordum"

Anayasa Mahkemesi’nin, Erzincan’da başsavcı olduğu dönemde hakkında çıkan haberlerle kişilik haklarına zarar verildiği yönünde yaptığı bireysel başvuruyu hak ihlali görmeyip reddetmesiyle ilgili soruyu cevaplayan Cihaner,"Anayasa Mahkemesi’nin benimle ilgili verdiği karar utanılacak bir karardır. Buradan bir adil karar çıkmasını beklemiyorum. Başbakan’a ufacık bir cümle söyleyen herkese milyarlarca ceza kesiliyor. Bizim başvurumuz ise reddediliyor. Biz aslında bu çelişkiyi ortaya koymak için dava açtık. Yoksa Anayasa Mahkemesi’nin bu yapısıyla adil bir karar beklemiyorum" dedi.

Son zamanlarda Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararları da değerlendiren Cihaner, sözlerini şöyle tamamladı:

"Eğer Anayasa Mahkemesi eğitim ve MİT ile ilgili yasaları Anayasa’ya uygun bulmuşsa ondan sonra verdiği her karar makyajdır. Asıl tehlikelisi de evrensel hukuk kurallarına göre değil siyasi iklime göre hareket etmesidir. Anayasa Mahkemesi hükümetle olan pozisyona göre kararlar veriyor. Ama bu mahkeme birileri lehine hiç karar vermiyor. İşçilerden yana, emekçiden yana, muhaliflerden yana, aydınlardan yana hiç karar çıkmıyor. Makyaj kararlar veriliyor.’’

CHP'lilerin son dönemde Anayasa Mahkemesi'ne ilişkin  olumlu ifadelerinden sonra Cihaner'in bu açıklamaları dikkatlerden kaçmadı.

cehepeh
 // M.N.A
sen dua et senin zihniyetinden olan chp seni kurtardı adaletten ne anlıyorsun anamason mahkemesi geride kaldi...
27 Eylül 2014 23:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler