YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Umut Oran köşeye sıkıştı
CHP'li Umut Oran köşeye sıkıştı
09 Mart 2015 17:59
Fuatavni olarak bilinen Emre Uslu’yla arasındaki konuşmaları Twitter’dan geldiğini iddia ettiği belgelerle çürütmeye çalışan Oran, Mehmet Baransu’nun üç yıl önce yaptığı kaset tehdidine hala cevap vermedi.

Deniz Baykal bir kaset komplosuyla istifa ettirildikten iki yıl sonra Mehmet Baransu, Umut Oran ile ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Baransu Taraf Gazetesi'ndeki köşesinden Umut Oran'a, "Bence Balyoz iddianamesini okumadan, kimseye mektup falan yazmayın. Eğer yazacaksanız, Beykoz Konakları'nı, CHP'nin nasıl dizayn edildiğini ve Deniz Baykal'a 'ejderlerin' nasıl kaset komplosu kurduğunu yazın. Yani 'en iyi bildiğiniz konularda' kalem oynatın…" çağrısı yaptı. Tehdit gibi bu çağrı karşısında Umut Oran'ın o gün hiç sesi çıkmamıştı.

Paralel Yapı takibe almış

Bugün anlaşılıyor ki Paralel Yapı o gün Beykoz konaklarındaki "Ejderler zirvesini" takibe almış ve dinlemişti. Baransu'nun iddiasına göre Umut Oran oradaydı. Baransu, Umut Oran'ı o yazısında Deniz Baykal'a düzenlenen kaset komplosunun içinde olmakla itham etmişti. Yazıda bir ifade çok dikkat çekiciydi. O da "EJDER". Komplonun faillerini "ejderler" diye kodlayan Baransu, Umut Oran'ın bu ejderleri tanıdığını söylüyordu. Baransu bu ejderleri de biliyordu.

Oran'ı köşeye sıkıştırdı

Mehmet Baransu Taraf gazetesindeki bu yazısından bir hafta sonra, bu kez attığı bir tweetle Umut Oran'ı köşeye sıkıştırdı. Baransu, "Umut Oran, Baykal'a kurulan kaset komplosunu açıklasın…" diye twit attı. CHP'li Oran'dan yine çıt çıkmadı.

Güneş'ten Oran'a sorular

- Ejderler kim?
- Beykoz Konakları'ndaki toplantıda neler konuşuldu?
- Baykal'a kaset komplosunu kim tertipledi?
- Paralel örgüt sana şantaj yaptı mı?
- CHP'nin paralellerle kol kola girmesinin nedeni kaset komplosunun faillerinin ortaya çıkacak olması mı?
- Baransu'nun bu iddi-larını niçin mahkemeye taşımadın?

Güneş'ten Baransu'ya sorular

- Beykoz Konakları'ndaki "ejderler zirvesinin içeriğinden nasıl haberin oldu?
- Baykal'a kaset komplosunun düzenleyen "ejderler" kimler?
- Umut Oran bu komplonun neresinde?
- Kaset komplosunun faillerini açıklamamanın sebebi bu bilgiyi şantaj unsuru olarak kullanmak mıdır?

 

GÜNEŞ

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler