YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’li Tezcan: 'Ret oyu vereceğiz'
CHP’li Tezcan: 'Ret oyu vereceğiz'
27 Mayıs 2016 22:22
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, düşük profil tartışmalarına dikkat çekerek, Hükümet Programı’na ret oyu vereceklerini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, TBMM’deki 65’inci Hükümet Programı görüşmelerinde yaptığı konuşmada, “Çok ilginçtir parlamento belki de tarihinde ilk defa bir hükümet programını görüşürken bu kadar düşük profilli pozisyon aldı. Bu herhalde hükümetin kuruluş sürecinde siyasi literatürümüze giren düşük profil tartışmasından kaynaklanıyor ve parlamentoya da söyleyecek bir şeyim yok. Böylesi bir hükümet değişikliğine kendi penceresinden sanıyorum ki TBMM’de böylesi bir tepkiyi herhalde uygun görüyor." 

"1 Kasım 2015 yılında bir seçim yaşandık ve o seçimin ardından kurulan 64. Hükümetin programı burada okundu, görüşüldü, konuşuldu, oylandı. Arkasından hükümet güvenoyu aldı parlamento tarafından ama bir bakıyoruz önce iktidar partisinin içerisinde bir siyasi operasyon yapıldı yetki alıp verme konusunda. Arkasından da 4 Mayıs Sarayda hükümet halledildi. Tarihimizde Abdülhamit’in halli denir, Abdülaziz’in halli denir şimdi de Davutoğlu’nun hallini yaşadık burada. Bunun arkasından başka bir tartışma girdi. Bir düşük profil tartışmasıyla karşı karşıya kaldık. Herkes sıraya girdi. En düşük profilli ben olacağım diye yarış başladı. Normal yarışmalar en iyisi benim diye yapılır ama ne yazık ki siyaset tarihimize yeni bir şey kazandık, ‘en düşük profilliyi seçme yarışı.’ Ben buradan ÖSYM Başkanına bir teklifte bulunuyorum. Bundan sonra üniversite sınavlarına bir de bunu eklesinler ‘en düşük profilli kimdir’ onu da objektif seçelim” diye konuştu.

KÜFÜRBAZLAR
 // DADAŞ
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
28 Mayıs 2016 Cumartesi 14:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler