YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Tezcan: İktidar demokrasinin tokadını yemiştir
CHP'li Tezcan: İktidar demokrasinin tokadını yemiştir
02 Haziran 2014 14:33
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, dün bazı yerlerde tekrar edilen yerel seçimlerde iktidarın başarısız olduğunu söyledi.

 Tezcan, "Önümüzdeki dönemde Türkiye'de AKP eliyle sopalı seçimlerin yaşanacağı sürece doğru gidiyoruz. Bütün devlet imkanlarını kullanarak, sandıktan arzu ettiği sonucu almaya çalışan iktidar, dün demokrasinin tokadını yemiştir." dedi.

CHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında Türkiye'nin 20 bölgesinde yapılması planlanan örgütlenme, hazırlık ve bilgilendirme toplantılarının üçüncüsü, Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya; CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, milletvekilleri Süleyman Çelebi, Aydın Ayaydın, Hurşit Güneş, CHP İstanbul İl başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve belediye başkanları katıldı.

Programda konuşan Bülent Tezcan, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul örgütünün bir araya geldiği toplantıda, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Görüyoruz ki artık önümüzdeki dönemde Türkiye'de AKP eliyle sopalı seçimlerin yaşanacağı sürece doğru gidiyoruz. Bundan sonraki süreçte örgütlerimize her zamankinden daha fazla görev düşüyor. Partililerin sorumluluğu her zamankinden daha fazla. Bütün devlet imkanlarını kullanarak, sandıktan arzu ettiği sonucu almaya çalışan iktidar, dün demokrasinin tokadını yemiştir." ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir konuşmasında ‘Osmanlı'daki özgürlüğü özlüyoruz’ dediğini hatırlatan Tezcan, "12 yıldır Türkiye'nin sokaklarını, meydanlarını bu hale getiren sensin. Gençlerimizi, sokaklarda boğazlatan sensin. Bu şiddeti ve terörü yaratıp, arkasından da 'Polis, destan yazdı' diye teşvik eden sensin. Haziran direnişinin birinci yıldönümünde aynı şiddetle meydanları ve sokakları terörize eden sensin. Devlet eliyle ülkeyi bir terör mecrasına sokan ve çeviren sensin. Abdülhamit'e rahmet okutan sensin. Abdülhamit'e, Abdülhamit'in istibdadına rahmet okutanlar, tabii ki Osmanlı'yı özleyecekler." şeklinde konuştu.

"TOMA'ların olduğu rejim 'Tomokrasi' olur"

Tezcan, şunları kaydetti: "Türkiye'de iktidar eliyle yaratılan totaliter tomokrasinin yenileceğine inanıyorum. 12 yıllık AKP iktidarının son döneminde bütün toplumsal olaylara, demokratik, özgürlükçü, anayasal en temel gösteri ve yürüyüş hakkına karşı TOMA'larla, biber gazıyla müdahale eden iktidarla karşı karşıyayız. Artık demokrasiden bahsetmek mümkün değil. TOMA'ların hakim olduğu bir rejim var ve bunun adı ne yazık ki olsa olsa tomokrasi olur."

Gezi Parkı olaylarının yıl dönümünde yaşananlara değinen Oğuz Kaan Salıcı ise, "CNN International muhabirini canlı yayın sırası gözaltına alma basiretsizliği gösteren polis mi Türkiye'nin dış dünyadaki demokratik algısını daha kötü zedelemiştir yoksa oraya giden göstericiler mi? Tüm dünyada Gezi olayları da büyük bir övgüyle karşılanmıştır. Fakat bugün değişen bir şey var; o da Sayın Başbakanın imajı. Sayın Başbakana bugün sadece Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 'Diktatör' demiyor, neredeyse dünyanın yarısı kendisine diktatör olduğunu hissettirir bir tarz içinde konuşuyor." dedi.

 

CİHAN

yazık
 // Gülbahar
allah akıl fikir versin...
02 Haziran 2014 16:33
yazık
 // Gülbahar
allah akıl fikir versin...
02 Haziran 2014 16:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler