YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’li Tezcan hastaneden taburcu oldu
CHP’li Tezcan hastaneden taburcu oldu
23 Ocak 2014 21:08
CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, 'Türkiye’de demokrasi ve hukuku savunmak konusunda kararlılık gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz' dedi.

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “Türkiye’de demokrasi ve hukuku savunmak konusunda kararlılık gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu çerçevede hangi tür saldırı olursa olsun, bundan sonrasına dönük, Türkiye’de yargı bağımsızlığını savunma konusunda kararlılığımıza devam edeceğiz” dedi.

Güven Hastanesi'nden taburcu olan Tezcan gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ne yazık ki Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne yakışmayan bir tablo ile karşı karşıya kaldık. Dilin varmıyor ama eşkıya Meclise indi demekten daha doğru bir tarif herhalde yok. Uzun bir zamandan bu yana yaklaşık on günden bu yana Türkiye gündemini meşgul eden bir kanun teklifi, yargının doğrudan doğruya hükümete bağlanması ile ilgili kanun teklifine yönelik olarak ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi haklı bir muhalefet yürütüyor" ifadelerini kullandı.

“Eğer Türkiye Büyük millet Meclisi’nin çalışmasını, şiddet ortamı üzerine oturtacaksak, bunun cevabını hepimiz veririz” diyen Tezcan, “Bu konuda tüm milletvekillerimiz kararlıdır. Türkiye’de demokrasi ve hukuku savunmak konusunda kararlılık gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu çerçevede hangi tür saldırı olursa olsun, bundan sonrasına dönük, Türkiye’de yargı bağımsızlığını savunma konusunda kararlılığımıza devam edeceğiz, iktidarın zorbalığına boyun eğmeyeceğiz, iktidar Türkiye’de zorbalıkla bütün kurumları kendi tahakkümü altına almaya çalışıyor. Bunlara teslim olmayacağız. Biz milletin bize verdiği yetkiyi kullanmanın kararlılığı ve sorumluluğu içinde hareket edeceğiz. AK Parti ne yaparsa yapsın, hangi zorbalık yöntemini uygularsa uygulasın, bu noktada geri adım atmayacağız” dedi.

Tezcan, kendi sağlık durumunun önemli olmadığının altını çizerek, “Türk demokrasisinin sağlığını bozan bir iktidar var, bundan vazgeçmek zorundayız” ifadelerin kullandı.

Öte yandan, Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas ve bazı CHP milletvekilleri Tezcan’ı ziyaret ettiler.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler