YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Tezcan: "Faşizm kurumsallaşıyor"
CHP'li Tezcan: "Faşizm kurumsallaşıyor"
14 Ekim 2014 13:48
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Yeni polis devleti uygulamalarının adını reform diye sunuyorlar. Faşizm kurumsallaşıyor" iddiasında bulundu.

Tezcan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de en büyük problemin, özgürlük ve demokrasiyi yok sayan, en temel demokratik hakları bile terörize ederek bastırmaya çalışan iktidar olduğunu savundu.

"Yeni polis devleti uygulamalarının adını reform diye sunuyorlar. Faşizm kurumsallaşıyor" değerlendirmesinde bulunan Tezcan, hükümetin, son dönemlerde sokakları terörize eden çeşitli eylemleri bahane edip, demokratik hak ve özgürlükleri tamamen kaldırmanın peşine düştüğünü ileri sürdü.

Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde vatandaşları duyarlı olmaya, hak ve özgürlüklerine sahip çıkmaya çağıran Tezcan, şu ifadeleri kullandı:

"Anlaşılan o ki düşündükleri, hakim izni olmadan vatandaşın evine, yatak odasına kadar polisin girebileceği, hayatın her alanına evrensel hukuka aykırı bir biçimde müdahale edebilecekleri gayri meşru bir düzendir.

Gezi eylemleri gibi demokratik, çağdaş, evrensel geleneklere uygun bir mücadeleyi bile demokratik hak olarak görmeyip, çatışma ve ayrışma aracı haline getiren iktidar, polis devleti uygulamalarını resmileştirmenin peşindedir."

15:16
 // ali
demokratik haktanmi bahsediyon sozin demokrasi diye bahsettiginiz eylemlerde evime gidemiyorum cunku sizin demokrasiniz iett oto yakmak yollari kapatmak bizim haklarimiz ne olacak biz sokaga cikmadigimizdan bizim de hakkimiz savunulacak bey...
14 Ekim 2014 15:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler