YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li teşkilat İhsanoğlu yüzünden istifa etti!
CHP'li teşkilat İhsanoğlu yüzünden istifa etti!
01 Temmuz 2014 11:40
Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığa tepki olarak Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçe Teşkilatı 'nın toplu istifa ettiği duyuruldu.

CHP’nin de desteklediği çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nun açıklanmasının ardından tepkiler gelmeye devam ediyor.

Haber 7'nin iddiasına göre; CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçimi için çatı aday olarak belirlediği Ekmeleddin İhsanoğlu'na tepki olsun diye Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçe Teşkilatı toplu halde istifa kararı aldı.

İstifa dilekçelerinin Ankara’ya gönderildiği dedikoduları yayılırken CHP İl Yönetimine konu ile ilgili bir başvurunun henüz gelmediği öğrenildi.

‘‘Genel başkanımızın aldığı karara saygılıyız’’

26 Haziran’da Ankara’da gerçekleşen İl Başkanları toplantısında 81 il başkanının Kılıçdaroğlu’na tam destek verdiğini belirten CHP Urfa İl Örgütü Başkanı Aziz Aydınlık ‘‘Biz Genel Başkanımızın aldığı karara sonuna kadar saygılıyız. Bizim genel merkezimizin aldığı karar doğru bir karardır’’ dedi. Çatı adayın açıklanmasından sonra CHP içinde oluşan tepkiler ile ilgili konuşan Aydınlık, ‘‘Siyaset içinde tepkiler son derece normaldir. Herkes haklı olabilir. Biz onların tepkilerine de karşı değiliz’’ şeklinde konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler