YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Tekin: Sorumluların peşini bırakmayacağız
CHP'li Tekin: Sorumluların peşini bırakmayacağız
13 Eylül 2013 17:52
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Demokratik gösterilerde uygulanan polis şiddetini TBMM'ye taşıyacağız ve sorumluların peşini bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

Tekin, yazılı açıklamasında, Ahmet Atakan'ın Hatay'daki izinsiz gösterilerde hayatını kaybetmesinin çeşitli illerde protesto edildiğini belirterek, Kadıköy'deki eylemlerde polisin CHP ilçe binasını kuşattığını ileri sürdü.

12 Eylül dönemi uygulamalarının 33. yıl sonra yeniden hayata geçirildiğini savunan Tekin, polisin Kadıköy'deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nin kapısına dayandığını, Süreyya Operası'na baskın yaptığını iddia etti.

Bu olaylarda gözaltına alınanların Kadıköy Çarşı Karakolu'nda çıplak aramaya tabi tutulduğunu öne süren Tekin, şöyle devam etti:

"Bunun adı düpedüz işkencedir, insanlık onurunun ayaklar altına alınmasıdır. Bu işkenceden AKP'nin 12 Eylül ruhunu yaşatan yöneticileri sorumludur. O emri verenler ve uygulayanların tamamının işkence yapmak suçundan yargılanması gerekir. CHP, AKP'nin hukuk dışı yöntemlerine karşı tüm yurtta meşru ve demokratik yöntemlerle direnecektir. AKP, yerel seçim öncesi, toplumu terörize ederek korkutmaya ve sindirmeye çalışıyor. AKP, yönetme yeteneğini kaybeden tüm iktidarlar gibi şiddete başvuruyor. Demokratik gösterilerde uygulanan polis şiddetini TBMM'ye taşıyacağız ve sorumluların peşini bırakmayacağız."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler