YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Tekin: 3. köprü ihalesi iptal edilmeli
CHP'li Tekin: 3. köprü ihalesi iptal edilmeli
13 Temmuz 2013 15:14
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ihalesinin iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

Tekin, İstanbul’da yapılacak yeni havalimanı ve yeni boğaz köprüsü projelerinde ÇED raporu istenmemesini de eleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, milletvekilleri Mahmut Tanal ve Melda Onur ile birlikte üçüncü köprü güzergahında incelemelerde bulundu. Üçüncü köprü projesi nedeniyle ağaç kesimlerinin yapıldığı bölgeleri gezen Tekin, hükümeti ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı eleştirdi. Üçüncü köprü güzergahı ile ilgili tartışmalara değinen Tekin, “Son günlerde eyalet sistemi tartışılıyor. Belli ki İstanbul bir eyalet şehri olmuş. Üçüncü köprü ve yeni havalimanı ihalesi yapılıyor. Bununla ilgili Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş ne yapar acaba, haberi olmaz mı. Sayın Topbaş’ın yapmış olduğu yüzbinlik planda bu üçüncü köprü var mı? Milyonlarca İstanbullu’nun oyları ile seçilmiş bir belediye başkanının bundan haberi olmaz mı” dedi.

Proje kapsamında yapılan çalışmalarda kesilen ağaçları gösteren Tekin, “Orman Bakanlığı ve Çevre Bakanlığı denilen bakanlıklar var. Hani bir tek ağaç kesilmeyecekti, bunlar ne. Şimdi soruyoruz. Bu ülkede saçınızın teli kadar hukuk varsa, şu yazı ihaleyi iptal etme gerekçesidir. Şimdi buna ne kılıf uyduracaksınız” diye konuştu.

İstanbul’da yapılan üçüncü köprü ve havalimanı ihalelerinde Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu istenmediğini belirten Tekin, “ÇED raporu var mı? Önemli iki tane ihale oldu. Üniversiteler, bu ülkenin odaları, teknik insanlar, namusunuz vicdanınız varsa, yarın çocuklarınıza hesap verebilecek durumda kalmak istemiyorsanız çıkın konuşun. Nerede ÇED raporu? Gariban vatandaşın ufak işletmesinden 15 kurumdan evrak isterken, koskoca İstanbul’un en önemli akciğerinden bıçak gibi geçtiğiniz yerde ÇED raporu istenmez mi? Neye göre bu güzergahlar belirleniyor. Bu organize yolsuzluk belgesidir” ifadelerini kullandı.

 

İHA

esek gibi tepin
 // ismail kus
bunlar esek gibi tepindikce daha fazla camura batiyorlar.
chp secmeninin icinde ak partiye gececek daha cok insan var.
bunlar tepindikce chp secmeni ak partiye gececektir.
anirsinlar daha bu esek sürüleri....
14 Temmuz 2013 Pazar 02:33
ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ ÇEKEMEZLİĞİ
 // YAŞAR ÖZTÜRK
ÜÇÜNÜ KÖPRÜYÜ BENİMSEMEK VARKEN NİYE İPTALİ İSTENİYOR. BU ÇEKEMEMEZLİK CHP nin genlerinde var herhal. Bir zamanlar Boğaz içi köprüsüğne de, FSM körüsüne de karşı çıkılmıştı. Halkın huzuru refahı, Bayındır memlekette yaşamayı benimsemek varken karşı çıkılması halk düşmanlığı değil de nedir. CHP nin adından 'HALK' İBARESİNİ SİLİP 'HALK DÜŞMANI İBARESİNİ KOYSALAR DAHA UYGUN DÜŞER HERHALDE? Anlayana göre...
...
13 Temmuz 2013 Cumartesi 20:16
16:51
 // ADAM HAKLI
Adam haklı beyler! O köprülere harcanacak parayla, Türkiyenin tüm mahalle ve köylerine birer atatürk büstü yapılırdı. Bu ne biçim hükümet! Hiç heykellere harcama yapmayıp, önünde saygı ile de durmuyorlar. Neymiş, yola devammış....
13 Temmuz 2013 16:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler