YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Tarhan'dan paket eleştirisi
CHP'li Tarhan'dan paket eleştirisi
02 Ekim 2013 11:57
CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, demokratikleşme paketiyle ilgili, "Asıl amaç kendi eşrafını özgürleştirmek, diğerlerine mahalle baskısını meşrulaştırmaktır" dedi.

Tarhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında demokratikleşme paketini eleştirdi.

İlkokullarda okutulan 'Andımız'ın kaldırılacağının açıklandığını anımsatan Tarhan, "Demokratikleşmenin en büyük engeli, meğer çocukların okuduğu iki satırlık andmış. Sizce doğruluktanve çalışkanlıktan mı, varlığını vatana armağan edenlerden mi gocundular " diye sordu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için bir tek kamuda türbanın hayati olduğunu öne süren Tarhan, "Seçimlere 5-6 ay kala bazı ağızlara bir parmak bal çalmış. Aynı referandum paketindeki gibi hileden geri durmamış. Diğer düzenlemeler dolgu malzemesi" ifadesini kullandı.

İktidarın din istismarı yaptığını savunan Tarhan, "Asıl amaç kendi eşrafını özgürleştirmek, diğerlerine mahalle baskısını meşrulaştırmaktır" dedi.

Tarhan, seçim barajının birden çok seçenek gibi göründüğünü, ancak "hiçbirinin" sunulduğunu ifade ederek, seçim barajını şartsız indirmeyen ya da tamamen kaldırmayan hiçbir demokratikleşmenin, demokratikleşmeye hizmet etmeyeceğini söyledi. Emine Ülker Tarhan, "Anlaşıldığı kadarıyla paket demokratikleşme değil, kamuoyunu oyalama paketi. Bazı kesimleri seçime kadar oyalama, geri kalan kesimleri hafif renklerde boyalamadır" diye konuştu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler