YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Tanal'ın Erdoğan hakkındaki sözlerine AK Parti sıralarından alkış
TBMM'de söz alan CHP'li Mahmut Tanal AK Parti sıralarına dönerek "Halk size oy vermiyor. Oyu, Recep Tayyip Erdoğan'a veriyor" dedi. Tanal'ın sözleri AK Parti sıralarından alkış aldı.
CHP'li Tanal'ın Erdoğan hakkındaki sözlerine AK Parti sıralarından alkış
11 Şubat 2016 / 20:20 Güncelleme: 12 Şubat 2016 / 07:04

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti'nin, Genel Kurul'un çalışma takvimine ilişkin grup önerisi kabul edildi.

Kabul edilen öneriye göre, Genel Kurul'un, bugün saat 24.00'e kadar olan çalışma süresi, günlük programın bitimine kadar uzatıldı. Programın bitirilememesi halinde ise Genel Kurul yarın saat 14.00'de toplanarak, günlük programın bitimine kadar çalışmalarını sürdürecek.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da hükümetin Güneydoğu'daki politikalarını eleştirerek, gelinen noktada bölgede kaos, korku ve kanın hakim olduğunu ileri sürdü. Tanal'ın "PYD'ye 'terör örgütü' diyorsunuz; liderini Ankara, İstanbul'da karşılamadınız mı? Ülkenize sahip çıkın. Terör örgütleriyle eylem birliği yapmayın" sözlerine AK Parti milletvekilleri tepki gösterdi.

AK PARTİ'Lİ MİLLETVEKİLLERİNDEN MAHMUT TANAL'A ALKIŞ

Mahmut Tanal, konuşması sırasında AK Parti sıralarına dönerek, "Halk size oy vermiyor. Oyu, Recep Tayyip Erdoğan'a veriyor" ifadeleri üzerine, AK Parti'li milletvekilleri tarafından uzun süre alkışlandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da sataşma nedeniyle yaptığı konuşmada, geçmişte Çözüm Süreci'ni başlattığı için iktidarı eleştirenlerin, bugün "neden bitirdiniz" diyerek eleştiriye devam ettiklerini, bunun anlaşılmaz bir durum olduğunu belirtti.

MECLİS BAŞKANVEKİLİ TANAL'I UYARDI

Tanal yeniden söz alarak, iktidarın Çözüm Süreci sırasındaki uygulamalarını eleştirdi ve hukuka aykırı davranıldığını ileri sürdü. Mahmut Tanal'ın, kendisine yerinden söz atanlarla ilgili, "Bu insanlara nasıl tahammül ediyorsunuz?" şeklindeki sözleri üzerine ise Meclis Başkanvekili Bahçekapılı, "(Bu insanlar) dediğiniz milletvekilleri. Lütfen İçtüzüğe uygun davranalım" uyarısında bulundu.

Sataşma nedeniyle yeniden kürsüye gelen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Tanal'ın sözlerine tepki gösterdi. Turan, Türkiye'nin sorununun nitelikli muhalefete ihtiyaç duyulması olduğunu savundu.

dogru söylemiş
 // HORASAN ERENLERİ
mahmut tanal milletvekili olduğu günden bu yana ilk defa doğru ve yerinde bir söz söylemiş bizde alkışlıyoruz...
12 Şubat 2016 Cuma 05:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler