YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Tanal'dan Erdoğan'la ilgili çılgın kanun teklifi
CHP'li Tanal'dan Erdoğan'la ilgili çılgın kanun teklifi
22 Haziran 2015 14:44
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ilk kanun teklifini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili verecek.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, milletvekili yemini ettikten sonra "Cumhurbaşkanı'nın halk oyuyla görevden alınabileceğine" ilişkin kanun teklifi vereceğini söyledi.

CHP'li Tanal, TBMM'de 25. dönemin ilk basın toplantısını düzenledi. AK Parti'nin, 7 Haziran'dan sonra tek başına iktidarı kaybetmesinin ardından ilk iş olarak "yurt dışına kayıtsız para ve kıymetli eşya çıkarma ve yurt dışından getirme" konusunda Bakanlar Kurulu kararı alındığını kaydetti.

"KAYIT DIŞI PARALAR IŞİD'İN YAĞMALADIĞI YERLERİN PARASI"

7 Haziran seçimlerinin ardından, böyle dönemlerde Bakanlar Kurulu'nun sadece zorunlu, güncel ve rutin işlemleri yapabileceğini belirten Tanal, "Bakanlar Kurulu'nun bu şekilde karar almasının sebepler nedir? Hangi olaylar ve sebepler bu kararın alınmasına yol açtı?" sorularını yöneltti.

Hukuk devletinde kayıt dışılığın kabul edilemeyeceğini ifade eden Tanal, bu paraların "IŞİD terör örgütünün yağmaladığı yerlerin paraları olabileceği" iddiasında bulundu.

Tanal, bir soru üzerine, koalisyon görüşmeleri sırasında Cumhurbaşkanı'nın tarafsız kalması gerektiğini ifade eden, Cumhurbaşkanı'nın tarafsızlığına seçim döneminde de gölge düştüğünü öne sürdü.

İLK KANUN TEKLİFİ ERDOĞAN'LA İLGİLİ

Cumhurbaşkanı'nın, "seçimlerde parti lideri gibi oy istediğini ve yüzde 40 alarak meşruiyetinin kalmadığını" savunan Tanal, yemin etmesinin ardından ilk olarak "Halk oyuyla seçilen Cumhurbaşkanı'nın halk oyuyla görevden alınabileceğine" ilişkin kanun teklifi vereceğini söyledi.

Rıza Sarraf'a ödül verilmesiyle ilgili bir soru üzerine de Tanal, "Ülkede suç ile mücadele eden insanlar cezaevindeyken, şaibeden kurtulamamış insanlar ödüllendiriliyorsa artık söylenebilecek bir şey yok" dedi.

Meclis'te yeni dönemin ilk basın toplantısında yaptığı açıklamalar polemik konusu oldu

 // Yılmaz
İşiniz gücünúz fitne fesat siz söyleyin o zaman bu ülkeyi bataktan imefenin elinden kim kurtardı ben söyleyin RTE sonuna kadar konuşma hakkına sahip ona bu yetkiyi Allahın izniyle millet verdi....
22 Haziran 2015 15:34
 // 67
O paralar devletin onemli isleri icin harcandigini dusunseler daha samimi olurlar ama nerdeeee mayalarinda var bu fitnelik...
22 Haziran 2015 14:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler