YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Tanal Hakan Fidan için mahkemeye başvurdu
CHP'li Tanal Hakan Fidan için mahkemeye başvurdu
11 Mart 2015 13:41
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Hakan Fidan'ın MİT Müsteşarlığı'na dönmesi kararının yürütmesinin durdurulması istemiyle İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nde dava açtı.

Tanal, Yenibosna'daki İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne gelerek,  milletvekili aday adaylığı için Ak Parti'ye yaptığı başvuruyu geri çeken ve  ardından yeniden MİT Müsteşarlığı görevine getirilen Fidan'la ilgili karara  ilişkin dilekçesini sundu.
 
Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Tanal, milletvekilliği aday  adaylığı müracaatı yaptıktan sonra bundan vazgeçen Fidan'ın yeniden MİT  Müsteşarlığı'na atanmasının doğru olmadığını öne sürdü.
 
Anayasaya göre seçim döneminde kamu görevlilerinin istifa etme hakları  bulunduğunu dile getiren Tanal, "Ancak Hakan Fidan yorgunluk gerekçesiyle istifa  etti ve Başbakan da bunu kabul etti. Hakan Fidan bu kadar önemli ise Davutoğlu  istifasını kabul etmeyebilirdi. İstifası kabul edilen Fidan'ın, daha adaylık  süreci geçmeden ve seçimler yapılmadan tekrar göreve alınmasının hem anayasaya  hem de mevcut diğer kanunlara aykırı olduğu gerekçesiyle yürütmeyi durdurma  istemli olarak Danıştay'a gönderilmek üzere dava açtım" şeklinde konuştu.
 
Tanal, anayasaya göre, kamu görevlisiyken istifa eden kişinin 6 ay  geçmeden yeni bir göreve atanamayacağını savunarak, "Kanun bunu söylüyor. MİT  Müsteşarı da bir kamu görevlisidir. Kamu görevlilerinin göreve dönme esas ve  usulleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda yazılı. MİT Kanunu'nda bu yazılı  değil. Bu konuda kamuoyunu yanıltıyorlar. Bu nedenle bu atama kanuni değil"  ifadelerini kullandı.

19:04
 // MUHAFIZ
Hakan Fidan ilk defa MİT müşteşarı olduğu zaman,ilk olumsuz tepki veren israil savunma bakanı olan aynı zamanda likud partisinin genel başkanı olan ehud barak'tı...!!! şimdi ise tekrar MİT müşteşarlığına dönen Hakan Fidan'a ilk olumsuz tepki veren Chp milletvekili Mahmut Tanal.acaba Mahmut Tanal israil savunma bakanı ehud barak üzerinden mossad'dan talimat alarak mı hareket etmektedir???!!!Aynı parelel terör örgütün başı olan pensilvanya'daki zat gibi...!!!...
11 Mart 2015 19:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler