YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Serter: Başbakan şahsımı hedef gösterdi
CHP'li Serter: Başbakan şahsımı hedef gösterdi
29 Eylül 2014 15:30
CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, "Başbakan dün Samsun'da yaptığı konuşma ile şahsımı açıkça hedef göstermiştir. Bunu tarihebir not olarak düşüyor ve kamuoyunun dikkatlerine sunuyorum" dedi.

Serter, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün Samsun'da "selefine yaranma kaygısıyla şahsını da hedef alan talihsiz bir beyanda bulunduğunu" savundu.

Serter, "Başbakan, 12 yıllık AKP geleneğine sadık kalarak, yalan, iftira ve karalama destanı halinegetirdikleri, çiğnenmekten çürümüş ikna odası sakızı ile aylardır 'terör örgütü' diyemediğiIŞİD'Ie olanilişkilerinive Türkiye'yi Ortadoğu bataklığına sürükleyen dengesizvebaşarısız dışpolitika hezimetini türbanlaörtmeye çalışmıştır" dedi.

Yaşamı boyunca gerici ve bölücü terör örgütleriyle aynı yolda yürümediğini, onlarla gizlitoplantılaryapmadığını,onlaramaddi yardımdabulunmadığını, kimsenin dizi dibine çöküp emir ve talimatalmadığını belirten Serter, şunları kaydetti:

"Yönümü belirleyen her zaman Atatürk ilkeleri ve 6 ok oldu. Çok tehdit aldım ama tehditlerden korkmadım, geri adım atmadım ve susmadım, susmayacağım. Her zaman inandıklarımı savundum ve savunmaya devam edeceğim. Atatürk ilkelerini,laikliği, Anayasa Mahkemesikararlarınısavunmayıvebir üniversite yöneticisiolarakuygulamayıteröristlik ilanedenbirBaşbakan'ın varlığı bile Türkiye'ninnasıl bir maceraya sürüklendiğinin en açık göstergesi olmuştur.

Başbakan yaptığı konuşma ile şahsımı açıkça hedef göstermiştir. Bunu tarihebir not olarak düşüyor ve kamuoyunun dikkatlerine sunuyorum. Ayrıca Başbakan'ı, kişileri hedef gösteren, kışkırtıcı nefret söylemlerine ve gerçek dışı beyanlarına son vermemesi halinde altından kalkamayacağı bir sorumluluğun altına gireceği konusunda da uyarıyorum."

Serter, bir soru üzerine, hedef gösterildiğini ve bununla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler