YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Salıcı'dan Gezi Parkı açıklaması
CHP'li Salıcı'dan Gezi Parkı açıklaması
05 Temmuz 2013 20:58
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı Gezi Parkı ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında Salıcı 'Kamu kendisine ait mekanları geri istiyor' dedi.

Taksim Gezi Parkı’nda basın açıklaması yapan CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, “Burası insanların toplanmasına açık bir ortamdır. Kamu kendisine ait mekanları geri istiyor. Yarın burada bir gerginlik olmasını kimse istemez” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, yarın Taksim Meydanı’nda yapılması beklenen toplanma kararına ilişkin açıklama yaptı. Salıcı, “21 gündür Taksim Gezi Parkı polis işgali altında. Şimdi biz buradan sormak istiyoruz. Devlet ısrarla meydanları, mekanları korumaya çalışıyor. Gezi Parkı’nı korumaya çalışıyor. Duyarlılık gösteren insanları koruma yönünde hiçbir çaba göstermiyor. 12 tane genç arkadaş gözünü kaybetti. Hayatını kaybeden insanlar oldu. Binlerce yaralı var. Yüz binlerce biber gazı kapsülü kullanıldığına dönük İçişleri Bakanlığı’nın açıklamaları var” dedi.Polisin şuanda Gezi Parkı’nda bulunmasını gerektirecek hiçbir durum olmadığını söyleyen Salıcı, “Park kamuya ait bir park ve kamuya ait olan parkı kamu kullanmak istiyor, olay bu kadar basit. Dolayısıyla yapılması gereken şey parktaki polisin boşaltılması ve buraya toplanmak isteyen demokratik hakkını kullanmak isteyen vatandaşların gelip gerek meydanda, gerek Gezi Parkı’nda toplanmalarının önünün açılması. Bu konuda biz devlet görevlilerini ve başta vali ve İçişleri Bakanı olmak üzere tüm devlet görevlilerini sorumluluğa çağırıyoruz” diye konuştu.

Devleti sağduyuya çağırdıklarını ifade eden Salıcı, “6 Haziran’da ortaya çıkan mahkeme kararıyla şuanda Taksim Meydanı’nda herhangi bir şekilde Gezi Parkı’yla ilgili bir işlem yapılmasının uygun olmadığını da biliyoruz. Dolayısıyla Gezi Parkı’nda yapılacak işlemlerin tamamı ortadan kalkmıştır. Burası insanların toplanmasına açık bir ortamdır. Ortaya çıkabilecek olan tatsız görüntülerden, insanın hayatını ve sağlığını etkileyecek olan görüntülerden kaçınılması gerekir. Kamu kendisine ait mekanları geri istiyor. Yarın burada bir gerginlik olmasını kimse istemez” şeklinde konuştu.

Salıcı ve beraberindeki parti üyeleri, yapılan açıklamanın ardından parktan ayrıldı.

İHA

isbirlikciler
 // ismail kus
sizi gidi isbirlikciler sizi.
bu fitne aciklamalarini yapman icin kimden emir aldin ?
orasi bir toplanti parki degil,bir gezi parkidir.
alnindan öpeceginiz gencleri mi topliyacaksiniz yine ?
kamu mallarini yakmalari icin mi ?
sizi gidi isbirlikciler sizi ....
06 Temmuz 2013 Cumartesi 01:44
21:40
 // KAMU MALLARI
Otobüs, cami, esnafın malı, trafik yolu ve kaldırımlar da Kamu malıydı. Ne oldu?! Sizin gibi çapulcular onları yakıp yıktılar. Kamu malı üzerinden, kamuya zarar verdiniz. Kamu görevlilerine saldırdınız. Sizin maksadınız belli! Acaba Taksim i nasıl Tahrire çeviririz diye, derin derin iç çekiyorsunuz. Ben olsam Taksim meydanını umumi hela yapardım. Ne de olsa kamu hizmeti. Hem kafanız hep helada şarj etmiyormu? Üstelik etrafı da kirletmezsiniz....
05 Temmuz 2013 21:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler