YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHPLİ Özkes 'Gırtlaklamak' diyemedi
CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, düzenlediği basın toplantısında “gırtlaklamak” kelimesini söylemekte zorlanınca komik anlar yaşandı. Özkes, "gırtlaklamak" lafını söyleyemeyince kendisi de güldü.
CHPLİ Özkes 'Gırtlaklamak' diyemedi
04 Şubat 2015 / 20:51 Güncelleme: 04 Şubat 2015 / 20:54

Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularına cevap veren İnsan Özkes, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’nun 'başkanlık sistemi' üzerine yaptığı bir açıklamayı eleştirdi.

Burhan Kuzu’nun “Biri çıkıp da ‘Başkanlık sistemi diktatörlük getirir’ diyenleri gırtlaklamak istiyorum” ifadelerini kullandığının hatırlatılması üzerine İhsan Özkes, “gırtlaklamak” ifadesini söylemek için büyük çaba harcadı. Özkes, dilinin sürçmesine kendisi de uzun süre güldü.

Türkiye’nin başkanlık sistemine ihtiyacı olmadığını kaydeden Özkes, “Anayasa Komisyonu Başkanı’nın insanların boğazına sarılıp onları gırtlaklamak istemesi gerçekten işin ne derece vahim olduğunu gösteriyor” dedi.

Özkes; TMSF’nin Bank Asya’nın yönetimine el koymasına yönelik sorulara ise, “Müslümanın Müslümana yaptığını gavur yapmaz’ sözü gerçekten yaşanıyor. Paranın ne dini, ne mezhebi, ne zihniyeti olur. Münafıklığın vasıflarından birisi de husumette aşırı olmaktır. AKP iktidarı karşısına aldığı herhangi bir kesime, İsrail’in Filistinlilere yaptığı zulümden daha fazlasını yapmak istiyor. Bu ne insanlığa, ne de İslamlığa sığıyor” diye konuştu.

İHA

21:59
 // anti laik
islam alemi kan ağlıyor gavura zalime bir tane söz kınama yok ama imanlı insanlarla uğraşmak adama vazife olmuş bu adam emekli müftü...!!!?...
04 Şubat 2015 21:59
21:54
 // anti laik
münafığa bak onlar nerdeyse vatanı satacaktı gıkını çıkaran yok onların Yaptıklarını gavur bize yapmadı bide müftüluk yapmış...
04 Şubat 2015 21:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler