YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Okay, Ergenekon davasını medya oyuncağına b
CHP'li Okay, Ergenekon davasını medya oyuncağına b
CHP'li Okay, Ergenekon davasını medya oyuncağına b
22 Ağustos 2008 / 17:08 Güncelleme: 22 Ağustos 2008 / 00:00

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, yerel yönetimlerde iktidar olmayı hedeflediklerini belirterek, ''CHP önümüzdeki yerel seçimlerde 22 Temmuz seçimlerinin ötesinde bir başarı yakalayacak'' dedi.


Okay, Ergenekon davasıyla ilgili olarak soruşturmayı, Van 100. Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın hakkında açılan usulsüzlük davasına benzetti.


Yerel yönetimlere yönelik çalışmalar kapsamında Ankara Elmadağ'a giden CHP Grup Başkanvekili Okay, soruları yanıtladı.. 2009 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerle ilgili çalışmaların sorulması üzerine Okay, Büyükşehir belediye başkan adaylarını Eylül-Ekim ayı içinde belirleyeceklerini söyledi.


Okay, ''Genel merkez bünyesindeki merkez yönetim kurulu üyelerinin belirli illerle sorumlulukları tespit edildi. Ve bunlar belli illerde örgütlerle çalışmalarını sürdürecekler. Zannederim belediye başkanı olmayan il, ilçe ve beldelerde, büyükşehirlerde en kısa süre içerisinde bu kısa süre eylül-ekim ayı olabilir veya kasım ayı olabilir. Büyük bir kısmı belediye başkanı adaylarımız belirlemiş olacağız'' dedi.


Partilerinin yüzde 21, AK Parti'nin ise yüzde 47 oy aldığı 22 Temmuz Milletvekili genel seçimlerine göre yerel seçimlerde daha başarılı olacakları iddiasında bulunan Okay, şöyle dedi:  ''Yerel seçimleri önemsiyoruz. Ve bu yerel seçimlerde mutlak anlamda sonuç almayı ve yerel yönetimlerde iktidar olmayı hedefliyoruz. Bir çok yerde yaptığımız çalışmalarda tespitlerimizde CHP'nin bu süreçte 22 temmuz seçimlerinin ötesinde başarılı çıkacağını da görüyoruz.''
 


Ergenekon davası hakkındaki bir soruya ise Okay, davayı medyanın bir oyuncağı olarak gördüğünü, medyanın Ergenekon'u kullandığı iddiasında bulundu. Okay, Ergenekon davasının sonunu, usulsüzlükten yargılanan ve daha sonra cezaevinden serbest kalan Van 100. Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'ın durumuna benzetti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler