YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Muharrem İnce'nin mazbata isyanı
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Ankara'da YSK'ya itiraz olduğu halde mazbata verilirken, Yalova'da neden pazartesi bekleniyor?" diyerek isyanını dil getirdi.
CHP'li Muharrem İnce'nin mazbata isyanı
06 Nisan 2014 / 22:42 Güncelleme: 06 Nisan 2014 / 22:42

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Ankara'da YSK'ya itiraz olduğu halde mazbata verilirken, Yalova'da YSK'ya itiraz var diye mazbata vermek için neden Pazartesi bekleniyor?" diye sorarken, "Seçim Kurulu kararını vermiş, hukuken mazbata alma hakkı doğmuş, Bekir Bozdağ mazbatanın verilmesini kim engelliyor? O mazbata buraya gelecek. Bekir Bozdağ Yalovalılarla birlikte beni Adliyenin önüne gönderme, mazbatayı gönder" dedi.

"Melih Gökçek'in Vefa Salman'dan farkı ne?"

İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Melih Gökçek'in Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'dan farkı ne?" diye sorarken, Yalova'da da Ankara'da da YSK'ya itirazın olduğuna dikkat çekti.

"Bu çifte standardın hukuki açıklamasını yapın"

İtiraz olduğu gerekçesiyle Yalova'da mazbata verilmemesine sert tepki gösteren İnce, şunları kaydetti:

"Ankara'da YSK'ya itiraz olduğu halde mazbata verilirken, Yalova'da YSK'ya itiraz var diye mazbata vermek için neden Pazartesi bekleniyor? Seçim kurullarına baskı yapılıyor dediğimizde kızanlar, eleştirenler bu çifte standardın hukuki açıklamasını yapsınlar. Yalova'da mazbata için 2 gündür ne bekleniyor?

"Bekir Bozdağ, sana soruyorum. Cevap ver!"

Bekir Bozdağ sana soruyorum, cevap ver. İl Seçim Kurulu kararını vermiş, hukuken mazbata alma hakkı doğmuş, Bekir Bozdağ mazbatanın verilmesini kim engelliyor? Hakimleri-savcıları arıyorsunuz, müsteşarın aramasını doğal karşılıyorsunuz, Seçim kurullarını da mı aramaya başladınız? O mazbata buraya gelecek. Bekir Bozdağ Yalovalılarla birlikte beni Adliyenin önüne gönderme, mazbatayı gönder."

UTANMAZ ADAM
 // DADAŞ
KİM NE DERSE DESİN BANA GÖRE BU ADAM UTANMAZ VE REZİL BİR ADAM VESSELAM....
07 Nisan 2014 Pazartesi 12:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler