YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li milletvekiline tepki yağıyor! 'Vekil olmuşsun ama...'
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin 10 Kasım'da sosyal medya üzerinden Kahramanmaraş'a hakaret niteliğindeki sözleri tepkilere yol açtı.
CHP'li milletvekiline tepki yağıyor! 'Vekil olmuşsun ama...'
14 Kasım 2017 / 09:16 Güncelleme: 14 Kasım 2017 / 09:20

Muharrem İnce 10 Kasım'da Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, "Kimsenin Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü kimseden kaçırdığı yok! Bilakis geç de olsa doğruyu görmenden memnunuz.

Ayyaş demekten vazgeç, 'Anıtkabir'de Ata'nın huzurunda sap gibi durma' sözlerin için özür dile, Atatürk düşmanı Maraş dondurmacısı kılıklı zavallılardan uzak dur yeter" ifadelerini kullandı. CHP'li vekilin paylaşımında Kahramanmaraş'a hakaret niteliğindeki sözleri kent genelinde tepkilere yol açtı.

"NEFRETLE KINIYORUZ"

İnce'ye ilk tepki Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'dan geldi. Erkoç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, "İstiklal mücadelemizin meşalesini ateşlemiş kahraman şehrimize ve bugünde ülkemizin istikbal mücadelesinde dünyanın dört bir yanına Ay yıldızlı ürünümüz dondurmamızı taşıyarak katma değer sağlayan bu şehrin kahraman evlatlarına hakaret eden ve hakir görenleri kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Duran Balsuyu ise, "Kahraman şehir Kahramanmaraş'ın vatandaşlarıyla alay edenleri nefretle kınıyorum" dedi. AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, İmran Kılıç ve Celalettin Güvenç de düzenledikleri ortak basın toplantısında Muharrem İnce'nin hem şehre, hem mesleğe hem de mahalli kıyafetlere hakaret ettiğini vurgulayarak şiddetle kınadılar.

Sosyal paylaşım sitelerinde binlerce kişi de CHP'li vekile tepkilerini dile getirirken, İnce'den özür beklediklerini ifade ettiler.

 

SABAH

mübtezel varlık
 // erko
sakın Kahramanmaraşa gelme maarrem senin için hiç iyi olmaz...
14 Kasım 2017 Salı 14:42
maarrem
 // ERSİN
https://youtu.be/G358I7nhHAE...
14 Kasım 2017 Salı 14:12
 // Rasim DUMAN
Hursit Dilaver ve Omer ustadlarim, ellerinize saglik, cevaplariniz muhtesem. Hem de, o eblehlerin "ne demek istedi acaba?" diyecekleri kadar "yuksek" seviyede. Onlar dupeduz "elfaz-i galiza" imalatcilari olduklari icin, bu tip nuktelerden ve kinayelerden birsey anlamazlar. 14 yasindaki kiz cocuguna cinsel istismardan Meclis'te fezlekesi olan bu irz dusmanina ne soylense azdir. Kadir MISIROGLU'nun tirnagina kurban olsunlar. ( Ataput'lari da dahil) !!!...
14 Kasım 2017 13:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler