YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Matkap hakkında şok iddia
CHP'li Matkap hakkında şok iddia
13 Ağustos 2013 22:57
İçki kaçakçılığı yapıyor, El Muhaberat'a çalışıyor...

Habertürk Televizyonu’nda Neşet Karadağ imzasıyla yayınlanan özel haberde, Suriyeli bir muhalif avukatın kaçırılma davası için düzenlenen iddianamede CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap hakkında verilen şok iddialar gündeme geldi. Habere göre; sanık Mürsel Almaz, CHP’li Matkap’ı içki kaçakçılığı yapmak ve El Muhaberat ile işbirliği içinde olmakla suçladı. Habertürk TV’ye canlı bağlanan Matkap ise, “Bu, CHP ve şahsıma dönük bir komplodur” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap hakkındaki habere göre; Hatay'da Ocak ayında Beşar Esad muhalifi 38 yaşındaki Suriyeli Avukat Musa Yarman, Suriye istihbarat servisi El Muhaberat tarafından Hatay’dan kaçırılmak istenirken çıkan çatışmada El Muhaberat üyeleri yakalandı. Yapılan operasyond ada 8’i Türk, 5’i Suriyeli 13 kişi hakkında Adana Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edilerek dava açıldı. Haberde, iddianamedeki sanıklardan Mürsel Almaz’ın CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap'ın Türkiye'den teşvik alınarak getirilen içikileri yine kaçak yollardan yurda sokarak içki kaçakçılığı yaptığı ve kaçakçılık trafiğini sağlamak için Matkap'ın Suriye istihbarat örgütü El Muhaberat'a çalıştığı iddialarına yer verildi. Habere göre; Almaz, CHP'lilerin Mart ayındaki Esad ziyaretini El Muhaberat yetkilisi Ebu Firaz'ın ayarladığını, CHP'li Refik Eryılmaz'ın da Esad'ın elini öptüğünü iddia etti

Suriye'ye gitmedim, o kişileri tanımıyorum

Haberle ilgili olarak canlı yayına telefonla bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ise, şunları söyledi:

“Sabah uyandınız, gazete haberine baktınız kendi adınızı gördünüz şok yaşadınız. Çok üzgünüm. Çok çirkef bir iddia, bir gazetecilik ayıbı. Ne isimlerle ne olayla ilgim var. Ne de Suriye'ye gitmişim. Gazetecinin önüne böyle bir haber geldiyse, ortaklıktan söz ediliyorsa, ticaret sicilinde kayıt olur. Onu araştırır ve haber yapar. Dolayısıyla olay bambaşka bir olay. Suriye'ye, Beyrut'a gitmemişim. Kimseyle telefon görüşmem yok. Ortağım olduğu iddia edilen kişilerle yıllarca görüşmemişim. Tümüyle yalan bir iddia. Bakanlık Bütçem 94'te SHP'de saygın görevlerde bulundum. Her gün toplumun önünde bilinen bir kişiyim. Neden bu iddialar atıldı, araştırılması gereken bu. Kınıyorum, gazetecilik ayıbı olarak gördüğümü söylüyorum. Hürriyet'te de bugün bütünüyle yalan iddialar var. Gazeteci önüne haber geldiğinde en azından araştırır. Milyonda bir bağlantı var mı yok mu diye bakar. Ben siyasetin içinde bilinen bir insanım. Çamur at izi kalsın anlayışıyla gazetecilik yapılmaz. Bunu da eleştirmem gerekiyor. Araştırır ve iki gün sonra yazar diyorum. Suriye'ye gitmemişim, kimsyele görüşmem yok. Eğer istihbarat örgütü haberleri derlemişse, bari yüzde biri doğru olsun.Cumhuriyet savcıları bu olayın araştırmasını yapacaklardır. Bu CHP'ye ve şahsıma dönük bir komplodur. CHP'de önemli görevde olan biri olarak benim kabul edemeyeceğim bir şeyin içnide olmam mümkün değil.”

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler