YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Koç'tan sert 'Balyoz' açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Yargıtay’ın Balyoz Planı davası kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.
CHP'li Koç'tan sert 'Balyoz' açıklaması
09 Ekim 2013 / 16:45 Güncelleme: 09 Ekim 2013 / 19:02

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Yargıtay’ın Balyoz Planı davası kararına ilişkin, “Yargıtay 9. Daire, adil yargılanma hakkını ihlal eden tüm noktaları gözardı ediyor, toptancı anlayışla karar veriyor” dedi. CHP’nin MYK toplantısı devam ederken, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, basın toplantısı düzenledi.

Güncel konularda açıklamalarda bulunan Koç, Yargıtay’ın Balyoz davasına ilişkin, "12 Eylül 2010’da yapılan referandumda amaçladıkları meyveyi yiyorlar" değerlendirmesini yaptı. Yargının, siyasi iktidarın telkin ve beklentileri doğrultusunda karar alan, uygulayan, hüküm veren, temyiz yapan bir yapıya ulaştırıldığını savunan Koç, şunları söyledi: “Kararların oy birliği ile çıkıyor. Ortada bu kadar sahte delil iddiası, gizli tanık müessesesinin abukluğu ile ilgili ciddi iddialar olmasına rağmen 9. Daire, adil yargılanma hakkını ihlal eden tüm noktaları gözardı ediyor, ‘toptancı anlayışla’ karar veriyor.

12 Eylül 2010 referandumunun sonuçları burada da çıkıyor. Yetmez ama evet’çilerin kulakları çınlasın. Yargının bugün ulaştığı noktayı gözler önüne sermesi açısından vahim bir tablo içindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nde bir tasfiye işlemi yapılıyor. Yargı şekillendirildiği usulde kendisine verilen görevi yapıyor, siyasi erk siyasi kararlarla bu süreçte kendi rolünü oynamaya devam ediyor. Böyle bir irade ve karar tesadüf veya ihtimaller kavramıyla izah edilemez."

 

İHA

19:39
 // YAV HE HE
Her şey sahte, tıpkı istiklal mahkemelerinde olduğu gibi değil mi? Ya da 27 mayısta bu milletin seçtiği vekil ve Başvekil yargılamaları gibi. O nu geçtim, adil olsun diye bir sağdan, bir soldan astık diyen cuntacı gibi. De get kardeşim! Herkes'i kendiniz gibi mi sanıyorsunuz!?!...
09 Ekim 2013 19:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler