YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Koç'tan Mehmet Görmez eleştirisi
CHP'li Koç'tan Mehmet Görmez eleştirisi
30 Mart 2013 11:00
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in, “İzmir'in farklı bir dindarlığı var. İzmir'in bu dindarlığının biraz irfan geleneğine ihtiyacı var” sözlerine yorumda bulundu.

Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen panoramik kütüphanenin açılışına katılan Haluk Koç, gündemle ilgili değerlendirme yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in, “İzmir'in farklı bir dindarlığı var. İzmir'in bu dindarlığının biraz irfan geleneğine ihtiyacı var” sözlerine yorumda bulunan Haluk Koç, “Diyanet İşleri Başkanlığı bizim toplumumuz için önemli bir kuruluş. Değerli bir kurumdur. Diyanet İşleri Başkanları toplum tarafından her zaman saygıyla görülen kişilerdir. Diyanet İşleri Başkanı’nın İzmir'e dönük kategorik değerlendirmesi kabul edilemez. Siyaset yapmak istiyorsa, temsil ettiği makamı boşaltıp kendi görüşlerine yakın bir siyasi kurumda siyasetine devam etmesi daha doğru olur. İzmir'den ve İzmirlilerden özür dilemesi gerekir. Önemli noktalarda görev yapan kişilerin, kendi görev alanları ile ilgili kamplaştırma gayretlerine destek olmaması gerekir.” dedi.

“BDP yetkililerinde süreçle ilgili soru işareti belirdi"

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in “Ben suç işliyorum” sözlerini de değerlendiren Haluk Koç, “Başından beri söylediğimiz, çözüm mü demokrasimi? Evet çözüm, evet kardeşlik ama demokrasi içinde. Hukuk devleti kuralları içinde. Burada demek ki, kendilerinin kanun dışı süreç çalıştırdıkları konusunda bir ikrardır bu. Nitekim BDP yetkililerinde süreçle ilgili soru işaretleri belirdi. Yani hukuk dışlılığa, hukuki kılıf arama” diye konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler